Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İSPANYA'YA YATIRIM DAVETİ
İSPANYA'YA YATIRIM DAVETİ

İSPANYA'YA YATIRIM DAVETİ

 

Ata Sevgi / Aliağa - İzmir

İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı İsaac Martin Barbero ve beraberindeki heyet Aliağa’ya geldi. Geçtiğimiz ay İspanya’da düşen uçakta yaşamını yitiren Gemi Söküm Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği 2. Başkanı Mustafa Erdil’in Aliağa Gemi Söküm tesislerindeki işyerini ve derneği ziyaret eden İspanyol Heyet;  İspanya Büyükelçisi adına başsağlığı dileklerini iletti.

Aliağa Ticaret Odası’ndan verilen bilgiye göre; İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Barbero, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka’yı Makamında ziyaret ederek, oda üyesi Mustafa Erdil’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ziyaretinde Mustafa Erdil’in, Aliağa’da çok sevilen bir işadamı olduğunu gördüğünü dile getiren Barbero, “Aliağa’ya üzücü bir vesileyle geldim. Ama bu ziyaretimde Mustafa Erdil’in ne kadar çok sevildiğini de gördüm. Aliağa halkının ve Aliağa iş dünyasının dayanışmasına şahit olmaktan büyük memnuniyet duydum. Gemi Söküm bölgesinde gördüğüm kadarıyla Sayın Erdil’in başlattığı çabaların sürdürüleceği iradesini de gördüm.” dedi.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Barbero’ya Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nin tanıtıcı bir dosya verdi. Heyet Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’ne giderek bölgeyi gezdi.

Başkan Saka, Aliağa organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere Aliağa’da İspanyol yatırımcıların iş yapabileceği bir çok sektör olduğunu ifade etti. Saka, 10 milyon m2 alan üzerine 400 tesisin kurulmakta olduğu Türkiye’nin en büyük OSB’si niteliğindeki Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’ne İspanyol yatırımcıları davet etti.

            Saka; “İspanya yaklaşık 7,2 milyar Euro'luk dış ticaret hacmiyle Türkiye'nin en önemli dış ticaret partnerlerinden biridir.  İki ülke arasındaki ticaret artmaktadır. Motorin, kara taşıtları ve yedek parçaları, çeşitli makine ve cihazlar, tekstil ve konfeksiyon ürünleri, demir ve çelik ürünleri ve plastik mamuller iki ülke arasındaki ticarete konu olan başlıca ürünlerdir. Bizler şimdi İspanyol sanayicileri ve yatırımcılarımızı Türkiye’nin en büyük ve en modern OSB’si Alosbi’ye bekliyoruz. Kendilerine her türlü kolaylığı göstermeye hazırız” dedi.

Müsteşar Barbero, Aliağa’ya İspanyol yatırımcıların davet edilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “İspanya ve Türkiye Akdeniz’in iki büyük ve güçlü ülkesi. Aliağa Organize Sanayi Bölgesi limanların yanında, Doğu Akdeniz’de çok stratejik bir bölgede yer alıyor. Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, gerçekten çok önemli bir sanayi bölgesi. Bölgede yükselen fabrikaları görmekten büyük memnuniyet duydum. İspanyol sanayicilerinin ALOSBİ’de yatırım yapmasından gurur duyarız. ” dedi. (AjansSevgi)

 

İSPANYA'YA YATIRIM DAVETİ
tarih Tarih: 27.09.2008, 19:06 okunma Okunma: 2042
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales