Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İRANLI SANATÇI ENGELLİLER İÇİN DATÇA’DA
İRANLI SANATÇI ENGELLİLER İÇİN DATÇA’DA

                 Datça Engelliler Etkinlikleri 14 -15 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Etkinliğin “Fotoğrafla Tanışmak” bölümünü, İran’lı  sinema sanatçısı Taies Farzan yönetecek.
                 Datça Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgide; “Etkinliğin amacı, hiç fotoğraf makinesi ile tanışmamış engellilerimizin, sinema sanatçısı Taies Farzan tarafından bilgilendirilmeleri ve daha sonra çevreyi ve çevresindekileri onların gözünden birlikte fotoğraflandırmalarını, fotoğraf sanatını sevmelerini sağlamak olarak belirlendi. Çekilen fotoğraflarla bir sergi düzenlemesi düşünülüyor.

MÜZİK TERAPİSİ DE HAKAN SEZGİN’DEN
  
                Etkinlik, 15 Mayıs’ta yapılacak piknikte Müzisyen Hakan Sezgin’in Müzik Terapisi ile devam edecek. Müziğin iyileştirici gücünü en iyi kullanan müzisyen kabul edilen Hakan Sezgin, Datça’lı engelli çocuklarımızın mutlu saatler geçirebilmesi için deneyimlerini konuşturacak.
                  Sinema Sanatçısı Taies Farzan; İranlı sinema oyuncusu bir anne-babanın kızı. Devrim sonrasında 6 yaşındayken ailesiyle birlikte
önce Türkiye’ye gelmiş, sonra da Almanya’ya yerleşmiş vemeslek olarak oyunculuğu seçmiş. Oyunculuk, film eleştirmenliği, sosyoloji eğitimi almış. Şimdi İstanbul’da yaşıyor; hem filmlerde rol alıyor hem televizyonda sağlık programı hazırlıyor; engelli çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerini ekrana taşıyor.
                  Müzisyen Hakan Sezgin’de; bu güne kadar  binden fazla farklı gelişim gösteren çocukla çalışan Hakan Sezgin. İlkokul yıllarında mandolin çalarak başladığı müzik yaşantısına seneler içinde mızıka, flüt gitar piyano gibi enstrümanları da katarak devam etmiştir. Pera Güzel Sanatlarda  Klasik gitar eğitimini Muzaffer Çorlu’dan almıştır.
                1994 yılında katıldığı bir ada gezisinde otistiklerle tanıştı. kimi dokunarak, kimi koklayarak kimimsi de bakarak  onu kendi dünyalarına çekti. O andan itibaren iki buçuk yıl süren bir gönüllü deneyimi de başlamış oldu. Pek çok Vakıf ,dernek ve sivil toplum örgütü ile sayısız etkinlikler düzenledi sosyal amaçlı bu etkinliklerin yani sıra müziğin gücünü eğitim alanında da kullanmaya başladı. Doç.Dr. Klinik Psikolog Nevin Eracar ile başladığı öğrenme sürecine, en büyük katkıyı çocuklar yaptı. Otistikler Derneğinin ve ASPERDER derneğinin Kurucu üyesi olan Hakan Sezgin Türkiye Otistiklere destek ve Eğitim Vakfi ile yaptığı ortak çalışmalarını Türkiye nin ilk bağımsız OÇEM’i olan Hamit Ibrahimiye Otistik Çocuklar Okulunda bir müzikle terapi odası kurarak sürdürdü. 2002 yılından itibaren  Orff-Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi nin üyesi oldu. Düzenlenen atölye çalışmalarına ve seminerlerine katılarak müzik ve dans pedagojisi konusunda öğrenme sürecine devam etti. Orff eğitimlerine  Almanya (Duesseldorf 2005), Avusturya (Salzburg 2006) ve İspanya (Madrid 2008) da katıldığı seminerler ile devam etti. Müzikle terapi alanlarında Prof Dr.Karin Schumaher ve Shirly Salmon ile çalışmalar yapan  Hakan Sezgin,2007 yılında   Algı Özel Eğitim Merkezi'nin kurucu ortağı olmuştur. (AjansSevgi / Marmaris)
__________________________
HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN
 lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.
 
http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp

İRANLI SANATÇI ENGELLİLER İÇİN DATÇA’DA
tarih Tarih: 12.05.2011, 19:38 okunma Okunma: 2668
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales