Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İNSAN HAKLARINI KORUMA GÖREVİ STK’LAR VE BASININ
İNSAN HAKLARINI KORUMA GÖREVİ STK’LAR VE BASININ

              Marmaris Belediyesi Başkan Vekili Zehra Yüzak, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yüzak mesajında, “Temelinde insanların eşit derecede yaşam haklarına sahip olduğu görüşünü savunan İnsan Hakları Bildirgesi ülkemiz tarafından 6 Nisan 1949 yılında onaylanmıştır.
              
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi; dili, dini, ırkı ne olursa olsun bireye yaşama, düşüncesini özgürce ifade etme, eğitimde fırsat eşitliği gibi en doğal hakları tanıyan, Tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan kurallar bütünüdür. Tanıdığı evrensel haklar sayesinde tüm insanlar için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
              
Günümüzde insan haklarının korunması ve geliştirilmesi sorumluluğu başta devletin her kurumu olmak üzere, sivil toplum örgütlerinin ve basının görevidir. İnsanlarımızın, insan hakları konusunda bilgilendirilmesi, hak ve özgürlüklerinin korunup hayata geçirilmesi en önemli görevlerimizden bir tanesidir.
                
Bu bilinçten hareketle yerelde ve genelde demokrasi ve insan hakları standartlarının yükseltilmesi, insan haklarına göre şekillenmiş bir toplum düzeninin hayal olmaktan çıkarak, dünyanın her yerinde gerçeğe dönüşmesi dileğiyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

İNSAN HAKLARINI KORUMA GÖREVİ STK’LAR VE BASININ
tarih Tarih: 09.12.2009, 22:00 okunma Okunma: 2125
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales