Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İNGİLTERE KRALİYET NİŞANI KOÇ’TAN SONRA TUGAY’A
İNGİLTERE KRALİYET NİŞANI KOÇ’TAN SONRA TUGAY’A

                                         Britanya İmparatorluğu Onursal Mükemmeliyet Nişanı; Koç Holding onursal Başkanı Rahmi Koç’tan sonra Türkiye’de  ikinci kez,  İngiltere’nin Marmaris Fahri Konsolosu İş adamı Ali DoğanTugay'a verildi.
Ata Sevgi 
                          Dün akşam (5 Kasım 2012) İçmeler’de Tugay Ailesi’ne ait Aqua Hotel’de yapılan nişan töreninde; İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi David Reddaway, yaklaşık 100 davetli huzurunda, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth adına  Tugay’a nişan madalyasını sundu.
 

            İngiltere’nin;  İstanbul Konsolosluğu Bölge Direktörü Susan Wilson, Türkiye Hava ve Deniz Ateşesi Mike Maher, Fethiye Fahri Konsolosu Mustafa Şıkman,  AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, MP Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Başkanı Hasan Mengi, Marmaris Şoförler ve Otomobilciler  Odası Başkanı İbrahim Tarım’ın da konuk olduğu törende söz alan Büyükelçi Reddaway:” İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in 26 Eylül  2012 tarihinde aldığı karar sonrası, Marmaris Fahri Konsolosu Ali DoğanTugay'a, iki ülke arasında gösterdiği dostluk ve barışa yönelik çalışmalarından dolayı Britanya İmparatorluğu Onursal Mükemmeliyet Nişanı' ile ödüllendirildiği duyuruldu. Doğan Tugay'ın, İngiliz vatandaşlarına verdiği uzun ve sıra dışı hizmetin ve Birleşik Krallık-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine yaptığı katkıların bu ödülle tanınmış olmasından büyük bir memnuniyet duymaktayım. Bu nişan, Tugay'ın Marmaris'teki Britanyalılara sunmuş olduğu hizmetler ve yıllardır Birleşik Krallık Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesinde gösterdiği yoğun çabaların bir takdiri olarak kendisine verilmiştir. Bu nişan asıl olarak İngiliz vatandaşlarına verilmektedir. Ancak İngiliz vatandaşı olmayan Sayın Tugay’a bu nişan lâyık görüldüğü için “Onursal Nişan” adını vermekteyiz ve bundan da ayrıca gurur duymaktayız. Ayrıca Tugay, Libya operasyonu sırasında Britanyalıların tahliyesine de çok önemli yardımlarda bulunmuştur. Türk Hükümeti ve Marmaris'teki yerel makamlarla yakın bir işbirliği içerisinde çalışarak, çok sayıda İngiliz vatandaşının Libya’dan emniyetli bir şekilde ayrılarak ailelerine kavuşmasına yardımcı olmuştur. 25 yıldır sürdürdüğü özverili katkılarından dolayı İngiltere Kraliçesi 2'inci Elizabeth ve Edinburg Dükü Prens Philip'in adlarına teşekkürlerimi sunarım." dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

___________________________
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

İNGİLTERE KRALİYET NİŞANI KOÇ’TAN SONRA TUGAY’A
tarih Tarih: 06.11.2012, 23:35 okunma Okunma: 2707
Yorumlar
Ben kendisini gazeteniz aracılığı ile de ayrıca kutluyorum.. Hemşerimiz bir işadamının böylesi onurlandırılması, Marmaris için gurur vesilesidir..
Tarih: 12.11.2012 - 02:23 | Gönderen: Rifat Kalakoğlu
Başbakanlığa kadar yolu var artık... :)
Tarih: 06.11.2012 - 22:22 | Gönderen: Gökhan İzbudak
Hello! dcabefk interesting dcabefk site! I'm really like it! Very, very dcabefk good!
Tarih: 29.12.2012 - 10:18 | Gönderen:
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales