Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İNAN İNANABİLİR SEN!..
İNAN İNANABİLİR SEN!..

 BASINDA SANSÜR 103 YIL ÖNCE KALDIRILMIŞ(!)  
             Yine bir 24 Temmuz öncesi, kutlama mesajlarımız gelmeye başladı. 
24 Temmuz 2011, Türk Basını'ndan Sansürün Kaldırılışının 103. Yıldönümü gerekçesiyle… Sizce gerçekten basında sansür yok mu şimdi?..
         
 Şöyle bir göz önüne getirelim, en azından herkesin hatırlayabileceği son 30 yıldaki; Merkezi yönetimler ve ulusal basının durumunu, yerel yönetimler ve yerel basının durumunu…
 
             Söyleyin şimdi Türkiye’de basına sansür var mı, yok mu?.. Yasalara göre kağıt üstünde yok görülebilinir, ama “Sakın haa, onlar bizden (ekipten) değil!” düşünceleriyle kimi basın grubu aleyhinde yapılan keyfi uygulamalar, ekonomik yaptırımlar, Bakıpta görememeler!….

………………..?

          - “Buyurun sizi dinliyorum?..” 

  
                (Bize gelen kutlama mesajlarını geliş sırasına göre yayımlamadan önce; “24 Temmuz basın bayramınız bizler içinde çok önemli… Her zaman sivil toplum örgütlerinin tüm aktivitelerine koşuyor ve bizleri yalnız bırakmıyorsunuz…” sözleriyle başlayan davetleriyle, Marmaris Basını için özveride bulunarak, 25 Temmuz Pazartesi günü DALTON’S KEY WEST  BAR'da Marmaris Basını'na kokteyl verecek olan Marmaris Yalı Lions Kulübü ve 2011 - 2012 Dönem Başkanı Deniz Gürpınar Hanım’a bu jestlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.)
                                               
                          Ata Sevgi  
AjansSevgi - Bülten Gazetesi Yetkilisi
Yenigün Gazetesi Muğla İl Temsilcisi                                                     
                                                      
VE BİZE GELEN KUTLAMA MESAJLARI

               Muğla Valisi Fatih Şahin: "Değerli Basın Mensupları,
                  
Basında sansürün kaldırılışının 103. yıldönümü olan 24 Temmuz 2011 tarihi, ülkemiz genelinde olduğu gibi, İlimizde de basın kuruluşlarınca düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.
                  
Toplumun ihtiyaç duyduğu konularda bilgi edinme ihtiyacını karşılayan ve ülke yararına kamuoyu oluşturan basın mensupları için, bu görevlerini en verimli bir şekilde yerine getirmelerinde, basın özgürlüğü hayati önem taşımaktadır.
                  
Basın özgürlüğünün var olabilmesi için demokrasinin sağlıklı işleyebilmesi, düşünce ve fikir özgürlüğünün toplumun bütün kesimlerince yaşanabilmesi ve basının haber almasının önündeki engellerin kaldırılması gerekmektedir.
                  
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile ülkemizde basın özgürlüğü güvence altına alınmış bulunmaktadır.
                  
Turizmde ülkemizin “Odak Noktası” konumundaki İlimiz genelinde, 22 radyo, 8 televizyon ve 37’si günlük olmak üzere, toplam 78 yerel gazete bulunmaktadır.
                 
İlimizde turizm sektörü başta olmak üzere, diğer tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ekonomisine yansımasında, basınımızın yerine getirmekte olduğu hizmetlerin ve duyarlılığın büyük payının olduğuna inanmaktayım.

Zor koşullarda büyük özveriyle görevlerini yerine getirmekte olan basın mensuplarının, “24 Temmuz Basın Bayramları”nı içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum.”
______________________________

                Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar: "“Toplumlarda saydam ve demokratik bir rejimin gereği olan haberleşme özgürlüğü son derece önemlidir. Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın kuruluşları kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkan tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir diğer taraftan da kamuoyu oluşturulmasına yardımcı olmaktadırlar.
                
Özellikle içinde bulunduğumuz bilgi çağında basının önemi bir kat daha artmıştır. Değişik politikalara sahip pek çok basın kuruluşu hiçbir baskıya uğramadan halka hizmet vermeli ve insanların haber alma hakkını en iyi şekilde karşılayacakları demokratik ortam sağlanmalıdır.
                
Halkımızı bilgilendirme ve kamuoyunu aydınlatma görevini fedakarca yerine getiren yerel basın mensuplarının da çabaları takdire değerdir.
                
Bu duygularla basın mensuplarının çalışma koşullarının iyileşmesini ve basın özgürlüğünün kapsamını gelişmesini diler, vatandaşın sesi olan, ilkeli, tarafsız ve dürüst çalışan tüm meslek çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutlarım.”
______________________________________

                     Ahu Hetman Hastanesi; “Değerli Basın Mensupları, Basından sansürün kaldırılışının 103. yıldönümünde, toplumu aydınlatmak ve bilgilendirmek gibi önemli bir görevi en iyi şekilde yerine getiren siz değerli basın çalışanlarının Basın Bayramını kutlar, meslek hayatınızda başarılar dileriz.”

Başhekim                                              Hastane Müdürü
Op. Dr. Sahir Ökten                                Tayfun Şentop
______________________________________ 

              AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk: “Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, demokrasinin büyük güvencesidir.
                
Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstlenmenin yanında, saydam ve katılımcı yönetim ilkesinin de temel yapı taşıdır.
               
Özgür basın; demokratik, insan haklarına saygılı, hukuk devleti temelinde şekillenen bir toplum yapısı için olmazsa olmazlardandır.
               
Bu düşüncelerle basın mensuplarımıza üstlendikleri bu zor görevde başarılar diliyor, 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
____________________________ 
İNANILMAZ AMA GERÇEK!
5 YILDIZLI İÇMELER
AQUA HOTEL 
HALKA AÇILDI!..
Ayrıntılar için lütfen linke tıklayın:
http://www.marmarisbulten.com/Haber/icMELER_AQUA_HOTEL_HALKA_AciLDi/
                                                                                             

İNAN İNANABİLİR SEN!..
tarih Tarih: 23.07.2011, 19:28 okunma Okunma: 1670
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales