Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
İDİL BİRET AYNI ANDA 1000 KİŞİYİ BÜYÜLEDİ
İDİL BİRET AYNI ANDA 1000 KİŞİYİ BÜYÜLEDİ

Ata Sevgi
                   Muğla’nın Datça ilçesinde geçen yıl kurulan Uluslararası Knidos Kültür  Sanat Akademisi (UKKSA), kuruluşunun 1. Yılını İdil Biret Resitali ile kutladı.
              
Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkanı Şener Tokcan,  Amfi Tiyatro’yu dolduran yabancı  turistler ve  Marmaris ve Bodrum’dan gelen sanatseverlerden yaklaşık 1000 kişi, 90 dakika boyunca dünyaca ünlü sanatçımız İdil Biret’i, büyülenmişçesine dinledi.

             
Dünyada yüzyılın önde gelen ustalarından Kabul edilen Biret  dün akşam (3 Temmuz 2011) sunduğu resitalinde; Bach/ Liszt in Fantezi ve füg sol minör eseri, Chopin den 6 Etüt op.25, Noktürn Op. 55 No. 2, Balad no.1, Verdi /Liszt’den Rigoletto Parafraz ve Liszt’in İtalya gezisinden (Venedik ve Napoli) Gondoliera ve Tarantella eserlerini sundu.

                
Yapı Merkezi İnşaat A.Ş  ve Datça FUDA Otel katkılarıyla gerçekleştirilen resital sonrasında, Bodrum’dan gelen Karya Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Gülderen Erdoğmuş;  Bodrum Sağlık Vakfı’nda eğitim gören engelli çocukların hazırladığı el işi  plaketi, Sanatçı Biret’e sundu.

            
Açık hava etkinliklerinde daha önceden deneyimli oldukları gözlenen, Anfi  Tiyatro’ya minderleriyle gelen Ankaralı tatilciler; Deniz Önder, Mustafa Kolsuz ve Sibel Tüzel Kandiller, diğer izleyiciler tarafından ilgi çekti. 

               
Aynı zamanda İstanbul Bilim ve Yurt Dünya Sanat Galerisi yöneticisi olan UKKSA Başkanı Nevzat Metin, akademinin ilk yılında İdil Biret’I ağırlamaktan gurur duyduklarını dile getirerek yaptığı açıklamada; “Dün olduğu gibi gelecekte de  sanatı sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Sonraki etkinliğimiz de,  16 Temmuz - 30 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz, 350 ulusal ve uluslararası sanatçının katılacağı, “Knidos’un Sırrı Seramik ve Cam Açıkhava Sergisi” olacak. Türkiye’nin en geniş katılımlı sergisin, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi bahçesinde gerçekleştireceğiz.” dedi. ( AjansSevgi / Marmaris)

İDİL BİRET AYNI ANDA 1000 KİŞİYİ BÜYÜLEDİ
tarih Tarih: 04.07.2011, 14:29 okunma Okunma: 3967
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales