Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HUZURLARINIZDA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ
HUZURLARINIZDA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ

            Muğlalı genç gazeteciler, yeniden yapılanıyor. Kuruluşunu tamamlayan Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti, ilk ziyaretini Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e yaptı.
           
Muğla’da var olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin kendi dertlerine çare olmadığı düşüncesinden hareketle yeni bir oluşuma gitmeye karar veren, çoğunluğu gençlerden oluşan bir grup Muğlalı gazeteci, Muğla’nın Büyükşehir statüsünü kazanmasının ardından Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti'ni kurdu.

            Cem Kaytan başkanlığında, 25 gazeteci tarafından kurulan Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti yönetiminde; ikinci başkan Mustafa İnci, Genel Sekreter Hüseyin Atılgan, Sayman Kayber Avcı, Üye olarakta  Cavit Yıldırım, Cem Durna ve Cenk Altınsoy görev aldı.
            Kurucu Başkan Cem Kaytan yaptığı basın açıklamasında, “Hemen her dönemde çeşitli baskılara maruz kalan basın camiası tüm zorluklara rağmen doğru haber verme görevini, yerine getirmeye çalışmış, bu uğurda ter akıtmıştır. Yerel ölçekte baktığımızda ise yerel basın, o yörede yaşayan insanların gözü kulağı niteliğindedir. Herkesin kendisini en yakından ilgilendiren olaylara ulaşmasını sağlayarak bir nevi toplumsal iletişimin temelini oluşturmuştur. Tüm bu durumun bilincinde olan Muğla basını yıllardır üstlendiği bu görevi tüm zorluklara ve maddi yetersizliklere rağmen en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmış ve bunun için çalışmaya devam etmektedir. Ancak örgütsüz bir meslek grubu tüm çabalara karşın hayatta kalamaz. Bu amaç ve niyetle Muğla’da görev yapan basın mensupları, var olan basın meslek örgütünün kendi dertlerine çare olmadığı düşüncesinden hareketle yeni bir oluşuma gitmeye karar verdi. Bu anlamda Muğla il merkezinde görev yapan ulusal ve yerel basında görevli 25 basın mensubu bir araya gelerek Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetini kurduk. Bizim birlikteliğimiz ise görevimizin verdiği ağır yüklerden örgütlenerek kurtulmaktır” dedi.
           Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi ilk ziyaretini, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e, makamında yaptı. Gazetecileri memnunlukla karşılayan Vali Güvençer de yaptığı açıklamada; “ Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti hem Muğla’mıza hem de gazeteci arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Gazetecilerin mesleki çatı altında bir araya gelmesi güzel bir olgu. Umarım Cemiyetiniz il genelini kapsadığında birlik ve beraberlik içerisinde olursunuz. İlçelerde görev yapan diğer gazeteci arkadaşları da cemiyetinize üye yapacak olmanız birlik ve beraberliğin bir simgesidir” (Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris)

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

HUZURLARINIZDA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ
tarih Tarih: 22.08.2014, 13:52 okunma Okunma: 1056
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales