Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HÜKÜMET KORKUTARAK YOLSUZLUKLARI MEŞRU GÖSTERİYOR
HÜKÜMET KORKUTARAK YOLSUZLUKLARI MEŞRU GÖSTERİYOR

            Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Rana Bozkurt, 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu’nun birinci yıldönümünde  yaptığı açıklamada , AK Parti hükümetini sert bir şekilde eleştirerek; “Yolsuzluğa bulaşan ve bunu toplumun gözünde meşrulaştıran bir hükümet, topluma korku salarak hegomanyalarını devam ettiriyor ve hukuku da amaçları doğrultusunda kendi lehinde yapılandırıyorsa, bu hükümet diktatördür.”  dedi.

            Cumhuriyet Halk Partisi Parti Muğla İl Başkanlığında, “17 - 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun.” sloganıyla İl Gençlik Kolları Başkanı Mahir Akgül ve partili gençlerle birlikte bugün (17 Aralık 2014) basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Rana Bozkurt, “Tam bir yıl önce bugün ülkemizde büyük bir yolsuzluk olayı su yüzüne çıktı.  Bir yıl aradan sonra bu olayın tekrar gündemimizde olması halkımızın yolsuzlukla mücadelede ne kadar kararlı olduğunun göstergesidir” dedi.
            Toplumun büyük bir kesimi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu yolsuzluk karşısında takındığı mücadeleci tavrın, yapılan yolsuzlukların unutulmamasını sağladığına dikkat çeken Parti Meclisi Üyesi Bozkurt; “ Toplumun bu mücadeleci tavrının aksine yolsuzluğa adı karışmış isimlerin ve çocuklarının umursamaz davranışları ve yüzsüzlükleri ise olayın en vahim tarafıdır. Toplumun ahlaki değerleri ayaklar altına alınmıştır. Yaşanan yolsuzluk olayının ardından hukuk sistemine yapılan müdahaleler ve adalet sisteminin siyasallaştırılması sonucu bir güvensizlik ortamı oluşmuştur. İnsanlar artık yargının bağımsızlığına güvenmiyor. Yolsuzluk yapanların kendi menfaatleri adına müdahale ettikleri kurumlar, yapılar ve sistemler ulusumuz için tehlikeye dönüşmüştür. Bu karanlık sürecin sıkıntısını en çok yaşayan ise, biz gençleriz. Yolsuzluğa bulaşan ve bunu toplumun gözünde meşrulaştıran bir hükümet, topluma korku salarak hegomanyalarını devam ettiriyor ve hukuku da amaçları doğrultusunda kendi lehinde yapılandırıyorsa, bu hükümet diktatördür. Ancak hiçbir diktatörlük düzeni sürdürülebilir değildir. Yakın tarihimiz bu tür örneklerle doludur. İsterdik ki ülkemizde yaşanan güzel olaylarla, insanlığa faydalı buluşlarla dünya gündeminde yer alalım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak hırsızlık yapanların, yaptıkları hırsızlığı hukuka müdahale ederek meşrulaştıranların karşısındayız ve onlarla mücadeleye devam edeceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

______________________

2015 Yılbaşı programlarınız öncesi rezervasyonlarınızı artırmak ister misiniz?
TIKLAYIN!
www.marmarisbulten.com/Haber/yeni_yila_daha_kazancli_girmek_isteyenlere_marmaris_2015/

HÜKÜMET KORKUTARAK YOLSUZLUKLARI MEŞRU GÖSTERİYOR
tarih Tarih: 17.12.2014, 17:01 okunma Okunma: 935
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales