Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HOCALI’YI UNUTTURMAYACAĞIZ
HOCALI’YI UNUTTURMAYACAĞIZ

                MHP Muğla il Başkanı Mehmet Korkmaz, Hocalı katliamının 24.yıldönümü nedeni ile bir açıklama yaptı.
                MHP Muğla İl Başkanlığından verilen bilgiye göre; Korkmaz açıklamasında Rusların desteği ile Ermenistan’ın Türk toprağı olan Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesinde bulunan Hocalı’yı işgal ettiğini, burada soykırım yapıp bir insanlık sucu işlediğini söyledi.
                Ermenilerin Rusya ve Batı’dan aldıkları destekle Türk düşmanlığını sürdürdüklerini, PKK’ya da destek verdiklerini söyleyen Korkmaz;  “Temennimiz işgal altındaki Türk topraklarının bir an önce işgalden kurtarılmasıdır. MHP olarak biz bunun hem takipçisi olacak, hem de kardeş Azerbaycan’ın bu haklı davasında yanında yer almaya devam edeceğiz. Hocalı’yı unutmadık, unutturmayacağız.
             Bundan 24 yıl önce, 26 Şubat 1992’de halen Ermenistan’ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ bölgesinde bulunan Ermeni güçleri, korumasız halde bulunan Hocalı şehrine ağır silahlarla saldırmışlar ve genç yaşlı, kadın çocuk demeden insanlık dışı bir vahşet gerçekleştirmişlerdir. 106'sı kadın, 63'ü çocuk, 70'ten fazlası yaşlı olmak üzere 613 Azerbaycan Türkü kardeşimiz hunharca ve alçakça katledilmiştir. Sayıları binleri bulan kardeşimiz ise yaralanmış, rehin düşmüş ve de kaybolmuştur. İnsan Hakları kuruluşlarınca 21. yüzyılın en büyük katliamı sayılmış olan Hocalı hadisesi üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen acılar hâlâ taze ve yaralar hâlâ kanamaktadır. Soydaşımız ve dindaşımız olan Azerbaycan Türkü kardeşlerimize tekrar başsağlığı diliyor, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz.”
dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

HOCALI’YI UNUTTURMAYACAĞIZ
tarih Tarih: 27.02.2016, 04:02 okunma Okunma: 758
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales