Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HİİŞT KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER!..
HİİŞT KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER!..

                Atatürk’ün 17 Ekim 1922 tarihinde Bursa’da çocuklara konuşması: “Küçük Hanımlar, Küçük Beyler!.. Sizler; her biriniz geleceğin bir gülü, bir yıldızı, bir geleceğisiniz. Geleceği asıl nur’a boğacak, sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli ve değerli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz, kızlarım ve çocuklarım!”
                ………………
                Bu sözleri masamın üzerine koydum ve günlerce okudum. Her okuduğumda, yüreğimde tarifi olmayan aydınlık ve karanlık arasındaki o ince çizgide, şuan yaşadığım 2018 yılında sıkışıp kaldım öylece…   Çocuklarımız, geleceğimiz ve büyütmek geliştirmek olduğumuz değerlerimiz olan çocukluklarımız!..
                1922 yılında daha Cumhuriyetimiz bile kurulmamıştı. O yıllarda çocuklara hanım ve bey diyerek, onları  adam yerine koyarak onlara seslenmişti , ulu önderimiz.
                Cumhuriyetten önce çocukların, yurttaşlık hakları,  onları koruyan bir kanun da yoktu. Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte 1923 yılından sonra, çocuklar ve gençler artık gelecek,  gelişim, hür irade ve bir ulusun ayakta kalması için var olması zorunlu olan bir temel demekti. Çocuk kelimesi ne kadar saf, ne kadar şeffaf, ne kadar dinamik olsa da, aynı zamanda engelleri aşan sevgi gücü demekti.
                Yaşamı boyunca çevresinde her zaman gün yüzlü çocuklar olan Atamız’ın bizlere armağan ettiği 23 Nisan’da; el ele verip, “23 Nisan çocuğu” olalım çocuklarımızla  birlikte. Yalın kalpleri aydınlıktan yana olan, 23 Nisan çocuğu. 1920’li yıllarda yüzleri güneş aydınlığı parlayan, yönleri doğruluktan, haktan, hukuktan, bilimden yana olan çocuklardan olalım… Ulusal Egemenliğin temelinin Çocuklar olduğunu vurgulayan bu bayramı bize armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yürekten seslenelim bir kez daha!..
                Geleceğimiz için: bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimiz  için, dünyanın en güzel varlıkları çocuklarımıza armağan ettiği, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”  için binlerce teşekkürler, bir kez daha!..
                 Dikkat,  artık yıl 2018!..
                   
                         Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

HİİŞT KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER!..
tarih Tarih: 21.04.2018, 02:44 okunma Okunma: 6865
Yorumlar
Atam Emanet ettiğin cumhuriyeti her zaman koruyup yüceltecek nesiller ordusu çoğalarak gelmekte. Kalemine sağlık Birsen'ciğim Atatürk'ü herkes anlayamaz. Anlaya bilenlere ne mutlu.
Tarih: 21.04.2018 - 17:22 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales