Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HEPİNİZ BELANIZI BULUN!..
HEPİNİZ BELANIZI BULUN!..

            2016'nın son gününde çocuklarını eğlence için dışarıya uğurlayan analar, 2017'nin ilk günü yavrularının cesedini morgtan aldılar.
            Zamanında bolca denedik, teröristle pazarlık yürütemeyiz, anlaşma sağlayamayız, aynı masaya oturamayız. Bu yüzden terörizmin sonu elbet silahla gelecektir. Fakat bodozlama yapacağımız bir terörle mücadele planı, bu süre zarfında “intikam” adıyla yol alacak bir çok olayda şehitler vereceğimizi ortaya koyuyor.
            Ve çok daha önemlisi, Türkiye'nin artık cemaatlere, radikal gruplara, yeraltı bir takım oyunlara ihtiyacı yok. PKK ve IŞİD elbet bitecek. Lakin bittiği gün karşımıza farklı isimlerle bir takım bakiyeler çıkaracaklar. Bu bakiyeler tıpkı büyük ağabeyleri gibi bu ülkeyi kendi istedikleri yola getirebilme çabası içerisinde olacaklar.
            Şu açık; Fethullah Gülen, cemaati ile birlikte laik Türkiye Cumhuriyeti'nin azılı düşmanıdır. Cemaatlerin ve ayrılıkçı grupların siyasetin içerisinde yer almaması gerektiğine kanlı canlı kanıttır. 50 yıldır bir takım oy kaygıları nedeniyle bugüne değin büyüyen cemaatlerin, tekkelerin, zaviyelerin zaman zaman önemli kadroları işgal etmesi bu ülkenin geleceğe güvenle bakamamasının en çarpıcı örneğidir.
            Nitekim; 39 cana malolan kahpe saldırının ardında “yeniyılı kutlatmayız” diyen radikal kafaların, dün IŞİD ve PKK'nın ektiği güvensizlik ortamının rolü büyüktür.
            Sevsek de sevmesek de, siyaset muhalefetinden iktidarına “bugünkü mevcut” ile devam etmek zorundadır. Falancanın oyunu, falancanın sevgisini kazanabilmek adına siyasetin içerisine çekilmeye çalışılan uçuk tiplere, sözde kurtarıcılara, yapay kahramanlara kapı kapatılmalıdır.
            Türkiye tüm bunların üstesinden gelebilecek güce fazlasıyla sahip, hatta daha önce olduğu gibi bunu yeryüzünde yapabilecek tek ülke, lakin tüm enerjisini bu yola kanalize etmek koşuluyla.
            Hala anlaşılmadıysa şöyle özetlemeli; Siyasetin bu ülkeye bir borcu var. FETÖ'sü, PKK'sı, IŞİD'i bitmeden nefes almayacaklar. Başka tek bir konu konuşmayacak, gücünü terörden başka en ufak bir amaca harcamayacaklar. Kavgaları, kariyer planlarını, zıvanadan çıkan rekabetlerini yarına bırakacaklar...
           İdrakta zorlanıyorsunuz ama bizim Aylan bebek gibi cansız bedenimizi sahiline vurabileceğimiz bir tek dostumuz dahi yok.
            Başımız sağolsun, sıkı sıkı durursak bu laneti başımızdan savarız demekten başka hiçbir dileğim yok yeniyıldan...
                                 Deniz Kezer  - Yenigün Gazetesi Yazarı

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

HEPİNİZ BELANIZI BULUN!..
tarih Tarih: 03.01.2017, 02:13 okunma Okunma: 1808
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales