Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HAYVANCILIK VALİLİK VE BÜYÜKŞEHİR İŞBİRLİĞİYLE BÜYÜYECEK
HAYVANCILIK VALİLİK VE BÜYÜKŞEHİR İŞBİRLİĞİYLE BÜYÜYECEK

            Muğla Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle  hayvancılık sektörünü geliştirecek, Alternatif Yem Bitkisi üretimi yapılıyor.
            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre;  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce 2012 yılında başlanan “Alternatif Yem Bitkisi Üretim Çalışmaları” artarak devam ediyor.  Muğla İl genelinde artan büyükbaş ve küçükbaş hayvan üretimi ne karşılık,  yem bitkisi üretimi artmıyor,  ve 12 aya yayılacak şekilde üretim yapılmıyordu.  Ayrıca mevsime bağlı olarak,  kaba yem bitkisi sıkıntısı yaşanıyor  ve uygun özellikte yem bitkisi yetiştirilmiyordu.

            Muğla Valiliği işbirliğiyle, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce finansmanı sağlanan ve Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile birlikte sürdürülen çalışmalarla üreticilere  demonstrasyonlar kurdurularak, alternatif yem bitkisi üretim  çalışmaları başlatıldı.
             Alternatif yem bitkisi üretim çalışmaları kapsamında; Dane Sorgum, Caramba Mix, Trinova, lenox  ve Yem Bezelyesi,  Katma Değeri Yüksek  sebzecilik çalışmalarında ise yazlık ve kışlık Soğan , Yeşil Soğan, Kabya Biber, Hibrit Salatalık ve  Çekirdek Karpuz üretimi yapılıyor. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

HAYVANCILIK VALİLİK VE BÜYÜKŞEHİR İŞBİRLİĞİYLE BÜYÜYECEK
tarih Tarih: 10.11.2014, 17:41 okunma Okunma: 951
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales