Marmaris Bülten
MARMARİS KIR PİDESİ LAHMACUN PAKET SERVİS TIKLAYIN MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HAYDİ MUĞLALI MEZARLIKTA BİR FİDANIN OLSUN!
HAYDİ MUĞLALI MEZARLIKTA BİR FİDANIN OLSUN!

                Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Menteşe, Ula ve Yatağan tamam, sırada Fethiye, Seydikemer, Marmaris, Datça, Bodrum, Milas, ve Kavaklıdere var!..
       Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelindeki 1428 mezarlık alanına, mahallelilerle birlikte fidan dikimi gerçekle
ştiriyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; il genelinde doğan afetlerde yıkılan, yangınlar sonucu kesilen ve hiç ağaç bulunmayan mezarlıkların ağaçlandırılması için “Bir Dikili Fidanım Olsun” projesini hayata geçirdi.
                İl genelinde bulunan 1428 mezarlık alanında temizlik, ilaçlama, bakım ve onarım çalışmaları devam ederken bir yandan da doğal afetlerde yıkılan, yangınlar sonucunda kesilen ve hiç ağaç bulunmayan mezarlık alanlarının da daha nezih hale getirilmesi için ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor.

                 İl genelinde tespit edilen ve ihtiyaç duyulan mezarlık alanlarına “Bir Dikili Fidanım Olsun” projesi ile 1078 adet Kara Servi, Fıstık Çamı ve Arizona Servi türünde ağaç fidanları dikildi. Fidan dikim etkinliklerini mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dikilen fidanlar ile hem erozyon ile mücadele edecek hem de yaban hayatının devamlılığı için yaşam alanı oluşturacak.
                “Bir Dikili Fidanım Olsun” projesi kapsamında bugüne kadar Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Menteşe, Ula ve Yatağan ilçelerindeki mezarlık alanlarında fidan dikim işlemleri tamamlanırken, Fethiye, Seydikemer, Marmaris, Datça, Bodrum, Milas, ve Kavaklıdere ilçelerindeki mezarlık alanlarına dikilecek 2 Bin fidanla proje tamamlanacak. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

HAYDİ MUĞLALI MEZARLIKTA BİR FİDANIN OLSUN!
tarih Tarih: 24.01.2019, 00:38 okunma Okunma: 2053
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales