Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SEÇİME 4 GÜN KALA HAYDİ MİLLETÇE ALKIŞLAMAYA
SEÇİME 4 GÜN KALA HAYDİ MİLLETÇE ALKIŞLAMAYA

                Emekli Maaşı en düşük 1500 TL olacak. Kredi kartı ve tüketici kredisinde faizin yüzde 80'i silinecek. Kalan borç beş yıla yayılacak. Kiracılar, arsa maliyetsiz aylık 277 TL taksitle 70 metrekarelik ev sahibi olacak.
           Kültür ve Turizm Bakanlığını birbirinden ayrılacak, Esnaf Bakanlığı kurulacak.Cemevleri yasal statüye kavuşacak, zorunlu din dersleri kaldırılacak. YÖK ve üniversite harçları kalkıyor, maddi olanağı yetersiz olan tüm üniversite öğrencilerine Karşılıksız Eğitim Bursu…

                Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı; 7 Haziran Pazar günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerine 4 gün kala, seçim sonrası olası bir CHP İktidarı’nda  yapılacakları, kamuoyuyla paylaştı.
                Bugün (3 Haziran 2015) yapılan yazılı yapılan açıklamada; “5 milyon asgari ücretlinin vergisi kalkacak. Emekli Maaşı en düşük 1500 TL olacak. 11 milyon emekliye Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye verilecek.
                Emekliler arasındaki eşitsizliği giderecek adil bir intibak yasası çıkarılacak. Hanelere, 360 TL’ye kadar kira ve fatura desteği sağlanacak. Kredi kartı ve tüketici kredisinde faizin yüzde 80'i silinecek. Kalan borç beş yıla yayılacak, operasyon devlete ve hazineye yük getirmeyecek. Kredi dosya masraflarının ve kart aidatlarının 10 yıl süre ile başvuru olmaksızın geriye dönük olarak iade edilmesini sağlayacağız. Kamuda çalışan 800 bin taşeron işçi kadroya alınacak. Sendika ve toplu sözleşme hakkına kavuşacak. TBMM’de Kesin Hesap Komisyonu kurulacak. Birinci sınıf demokrasiyi kuracağız. Yaratılan refahı hakça paylaşacağız. Sosyal devleti güçlü hale getireceğiz. Bu kazanımları koruyup, sürdüreceğiz.  Hiç kimse kimliği, inancı, yaşam tarzı ve siyasal düşüncesi dolayısıyla ötekileştirilmeyecek. Toplumdaki ayrışmaya, kutuplaşmaya, gerginliğe biz son vereceğiz.
                Kiracılar, arsa maliyetsiz aylık 277 TL taksitle 70 metrekarelik ev sahibi olacak.  Çalışan emekliden kesilen yüzde 25 oranındaki Sosyal Güvenlik Destek Primi kalkacak. Aylıktan yapılan sağlık kesintileri son bulacak.  17 milyon yoksul vatandaşa Aile Sigortası geliyor. Hiçbir ailenin geliri 720 TL'nin altına düşmeyecek, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.  5 milyon yurttaş sosyal yardım kapsamına alınacak. Yoksul yetişkinlere 240 TL’ye kadar muhtaçlık desteği verilecek. Engellilere, 400 ile 600 TL arasına destek sağlanacak.  Kamuda ve özel sektörde engelliler için ayrılan boş kadroları doldurarak 50 bin engellinin istihdam edilmesini sağlayacağız. Kadınlara 400 TL kreş desteği gelecek. 3,2 milyon yurttaş ücretsiz Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak. Askerdeki gençlere, 360 TL destek sağlanacak. Aile sigortası ödemeleri kadınların hesabına yatırılacak.  Çocuk destekleri gebelikle birlikte başlayacak. Yaşlılara üç ayda bir 900 TL yaşlılık desteği verilecek. Üretim verimliliğimizin büyümesini arttırarak, yıllık ortalama büyüme hızını % 6’ya çıkaracağız. İnsani gelişmişlik endeksinde Türkiye’yi ilk 20’ye taşıyacağız. İşsizliği % 5’in altına indireceğiz. Enflasyonu % 4’ün altına düşüreceğiz. Haftalık çalışma süresini, ücrette bir azalma olmaksızın 40 saate indireceğiz.
                Kültür ve Turizm Bakanlığını birbirinden ayıracağız. Esnaf Bakanlığı kurulacak. Vergiden vergi alma (ÖTV üzerine KDV) uygulamasına son vereceğiz.  Bir yıl okul öncesi, 8 yıl ilköğretim olmak üzere toplam 9 yıl temel eğitim ve 4 yıl ortaöğretimden oluşan 1+8+4 eğitim sistemi hayata geçirilecek. 13 yıl süreli, tam gün, nitelikli ve ücretsiz zorunlu eğitim mümkün kılınacak. Temel eğitime başlama yaşını çocuk gelişimi için en uygun dönem olan 7 yaşına (72 aydan sonra) yükselteceğiz.  6 yaş grubu (60 ayı tamamlamış olanlar) için okul öncesi eğitimde okullaşma oranını %100’e ulaştıracağız. 140 bine yaklaşan öğretmen açığını kapatacağız. Genel seçimlerde barajın yüzde 5’i geçmemesi sağlanacak. Yurtdışındaki yurttaşların, 10 milletvekili ile temsili sağlanacak. HSYK, Hâkimler Yüksek Kurulu ve Savcılar Yüksek Kurulu olarak ikiye ayrılacak. Elektrik yoksulluğu çeken yurttaşların asgari tüketimleri kamu güvencesi altına alınacak, 4 kişilik yoksul aile için aylık 230 kw/saat elektrik ücretsiz sağlanacak.  800 bin işsiz yurttaşımızı, asgari ücret karşılığında ödeme alacakları iş garantili 9-12 aylık eğitim programlarına kademeli olarak yerleştireceğiz.         Demir yolunun yük taşımacılığındaki payını 10 yıl içerisinde 6 kat artırarak % 25’e yükselteceğiz. 2/B arazisinde binası olup hak sahipliği şartlarını taşıdığı halde, bedelin yüksek olması ya da taksit süresinin yetersizliğinden dolayı başvuru yapamamış veya başvuru yaptığı halde bedelini ödeyememiş yurttaşlarımıza yeni bir süre tanıyacağız.
                2981 Sayılı İmar Affı Kanunu’na göre Tapu Tahsis Belgesi sahibi olan ya da Tapu Tahsis Belgesi’ni hak etmiş olmakla birlikte henüz bu belgeyi almamış olan yurttaşlarımıza bir yıl içerisinde tapuları verilecektir.  Büyükşehir statüsündeki illerde, köylere tüzel kişiliklerini yeniden kazandıracağız. Tarım sektöründe çalışanların sosyal güvenlik primlerini 30 yaşına kadar Hazine’den karşılayacağız.  CHP Aile Sigortası Programı kapsamında verilen eğitim yardımlarını üniversiteyi kazanamayan yoksul gençler için (18-20 yaş) devam ettirecek ve aylık 240 TL’ye kadar üniversiteye hazırlık desteği vereceğiz.
                 Cemevleri yasal statüye kavuşacak. Zorunlu din dersleri kaldırılacak.  YÖK ü kaldıracağız. Üniversite harçlarını tamamen kaldıracağız. Maddi olanağı yetersiz olan tüm üniversite öğrencilerine Karşılıksız Eğitim Bursu sağlayacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatında çalışan personelin tamamının 40 yaşın altında olmasını sağlayacağız. Kadınlardan sorumlu olacak bakanlığın çalışanlarının %70’inin kadınlardan oluşmasını sağlayacağız.” denildi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

SEÇİME 4 GÜN KALA HAYDİ MİLLETÇE ALKIŞLAMAYA
tarih Tarih: 03.06.2015, 12:43 okunma Okunma: 980
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales