Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HARFLERİN GİZEMİ VE ÖĞRETMENLERİMİZ
HARFLERİN GİZEMİ VE ÖĞRETMENLERİMİZ

                Öğretmen kutsaldır ana gibi, baba gibi…
                Hiç düşündünüz mü, harflerin gizemini çözmeden önceki yaşlarımızı, 6 yaş altı çocukluğumuzu?
                Bizim için kitaplar, dergiler, gazeteler, dükkanlarda asılı tabelalarda bulunan harfler, kelimeler, cümleler, yazılar, şiirler, öyküler, hikayeler, olaylar ve gerçek üstü olaylar ve daha nicesi, kocaman bir karanlık bilinmezlerdi!..
                Harflerden oluşan kocaman dağlar, uzun uzun yollar gibi cümleler, kısaca sıradağlar gibi aşılmaz, aşılamaz kocaman bir bilinmezdi.
                Bize harflerin gizemini gösterip onları öğreten ve harfleri bizimle birlikte kelimeye döküp konuşturan, en yakın arkadaşımız olmasını sağlayan o yüce meslek grubunun mensupları öğretmenlerimiz…
                Bizi karanlıktan aydınlığa, bilinmezlikten çekip çıkararak Türkçe, Matematik, Sosyal, Fen, spor, sanat ve daha birçok konuda hayatı öğrenme okyanusunun kapılarını sonuna kadar açan İlkokula başladığımızda yaşam modellerimiz olan öğretmenlerimiz. Küçücük yüreğimizde kocaman yer tutan, yıllar geçse de o güzel izleri silinemeyen öğretmenlerimiz.
                Bugün 24 Kasım Öğretmenler Gününde Başöğretmen Atatürk’ün bir sözünü bir kez daha hatırlayalım; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.”
                Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve şükranlarımızla bir kez daha anarken; çocuklarımızın geleceğine yön veren, aydınlık bilim yolunda meşale olan tüm  öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyoruz.
                                            Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

HARFLERİN GİZEMİ VE ÖĞRETMENLERİMİZ
tarih Tarih: 23.11.2016, 23:05 okunma Okunma: 1089
Yorumlar
Ah işte! Kelimelerinin gücü ile dokunmuş bize yine Sevgili Yazarımız!..Hepimizin hayatına dokunan ve asla unutamayacağımız bir efsaneye dönüşmüş Öğretmenlerimizi, Gönül sandığımızdan, anılarımızdan, benliğimizin gizli Saklı köşelerinden söküp alırcasına savurmuş bizi.. Düşünün şimdi bu gün bütün gün düşünün! Hayatınıza dokunan öğretmenlerinizi...! Ve herkesin bir Öğretmeni var elbette ancak Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü düşünün..!"Taş Kırılır,Tunç Erir,Türklük Ebedidir" derken özgüvenimize nasıl dokunduğunu bir kez daha Hatırlayın.Sevgili Birsen Tankaya Dinç seni okumak, kelimelerinin gizemindeki şifrelerini çözmek bana iyi geliyor eminim tüm okuyucularına da! Sevgiler! Tüm öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımla...!
Tarih: 24.11.2016 - 12:47 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Medeniyet bildiğimiz gibi yazının icadı ile başlar. Medeni insanlarsa okumuş, bilgi sahibi düşünme yeteneğini geliştirmiş insandır. Harfler insanın önünü kapatmış karanlığı yok eden aydınlığın araçlarıdır. Öğretmenler ise aydınlığa açılan bu kapının lokomotidir. bazan üretim hası olur
Tarih: 28.11.2016 - 10:04 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales