Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GÜNEY EGE TURİZMİ YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK
GÜNEY EGE TURİZMİ YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK

                Güney Ege’de Turizm 2018’de Yüzde 37 arttı. 2019 beklentisi Yüzde 35 Daha fazla Turist!..
                Muğla’nın Marmaris, Datça, Menteşe ve Ula ilçelerini de kapsayan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yöre Temsil Kurulu (YTK) Başkanı Suat Esin, 2018 turizm sezonunu değerlendirip, 2019’a ilişkin beklentilerini dile getirdi.
                Marmaris’te; Kahveci Alibey Finedining Restaurant’ta dün (15 Aralık 2018) kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen TÜRSAB Marmaris YTK Başkanı Suat Esin ve yönetim kurulu üyeleri; Muğla geneli bölge turizminin 2018’de büyük bir sıçrama yaptığını, yurt dışından gelen turist sayısında yüzde 37’lik bir artış yaşandığını, Avrupa’dan gelen rezervasyonlar doğrultusunda önümüzdeki yıl da yüzde 35 civarında yükseliş beklediklerini söylediler. 

                Talepteki patlamanın karşısında, arzın aynı oranda büyümediğine dikkat çeken Başkan Suat Esin, bu durumun konaklama fiyatlarının yükselmesinin yanı sıra tur operatörleri arasında adeta yatak kapma yarışına girmelerine yol açtığına dikkat çekerek,“Görüyoruz ki, otelciler tercihlerini Avrupalı tatilciden yana kullanıyor. Geçtiğimiz yıl yüzde 30 olan  Avrupalı tatilcilere ayırdıkları  kapasitelerini 2019’da yüzde 70’e çıkardılar.  Bu da yatak kapma yarışına, fiyat rekabetinin kızışmasına sebep oluyor.” dedi.
                Başta Lübnan olmak üzere Ortadoğu ülkelerinden turist getiren Tur Operatörlerinden Özhan Bengoğulları da verdiği bilgide; ”En sıkıntılı dönemde piyasayı yerli ve Ortadoğulu tatilciler ayakta tuttu. Şimdi bize yatak vermekten imtina ediyorlar ya da Avrupalılar’dan aldıklarını ücretin iki katını istiyorlar.  Nakit para da versek, otellerden oda alamıyoruz. Kabul etseler de İngiliz’e 20 dolara sattığı yatak için bizden 40 dolar talep ediyorlar. Unutulmasın ki, Ortadoğu ve iç pazar, sağlam bir pazar ve kötü günde de Türkiye’den vazgeçmiyorlar.  Özellikle Ortadoğulular, Avrupalılardan daha çok para harcıyor ülkemize daha çok döviz bırakıyor.” dedi.Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

Muğla ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 

Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!..

GÜNEY EGE TURİZMİ YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK
tarih Tarih: 16.12.2018, 00:42 okunma Okunma: 3929
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales