Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GÜMÜŞLÜK FESTİVALİNDE SIRA GENÇ YETENEKLERDE
GÜMÜŞLÜK FESTİVALİNDE SIRA GENÇ YETENEKLERDE

                Bodrum Klasik Müzik Derneğinin, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bünyesinde iki yılda bir düzenlediği Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışmasının 4.’sü, bu yıl 15 – 19 Ağustos tarihleri arasında Bodrum’un Gümüşlük mahallesindeki festival merkezinde yer alan Toprak Ev’de gerçekleştirilecek.
            Bodrum Klasik Müzik Derneğinden verilen bilgiye göre; Cumhuriyet tarihimizin en önemli bestecilerinden biri olan Ahmed Adnan Saygun adına düzenlenen ilk yarışma olma özelliğini taşıyan yarışma, genç piyanistlerin ufkunu açarak, kariyerlerinde bir dönüm noktası oluşturmak, Saygun’un eşsiz dünyasıyla yakınlaştırmak ve bestecinin müziğini gençlerle yaşatmak amacını taşıyor. Sanat yönetmenliğini Piyanist Eren Levendoğlu’nun üstlendiği yarışmanın jürisinde ise İtalya’dan Romano Pallottini, Küba’dan Mauricio Vallina, Rusya’dan Ilya Itin ve ülkemizden Gülsin Onay ve İbrahim Yazıcı gibi piyanonun virtüözleri yer alıyor.

            18 yaş üstü yarışmacılar A sınıfı ve 18 yaş altı gençler  B sınıfı olarak iki ayrı kategoride yarışma öncesinde, katılım sırasını belirlemek üzere kura çekilişi yapılacak . İlk dört gün, iki tur halinde yapılacak elemelerin ardından yarışmanın son günü 19 Ağustos Cumartesi, önce B sınıfı son eleme ve sonrasında A sınıfı son eleme gerçekleşecek. Saat 20.30’da ödül seremonisine geçilerek yarışmada dereceye giren yeteneklere ödülleri, jüri başkanı Gülsin Onay tarafından takdim edilecek.  A sınıfında birincilik ödülüne layık görülen yarışmacı, 5.000 TL ile ödüllendirilirken, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programında yer almaya ve İstanbul Orchestra'Sion’la bir konser vermeye de hak kazanacak. Yarışmanın A sınıfı ikincisi, 3.000 TL; üçüncüsü ise 2.000 TL ile onurlandırılacak. B sınıfında dereceye girecek olan yarışmacılardan birinciye 3.000 TL para ödülünün yanı sıra Gümüşlük Festival Akademisinden de masterclass bursu verilecek. Yarışmanın B sınıfı ikincisi 2.000 TL; üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirilecek.

İki yarışmadan ortak proje

            Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması kapsamında, Notre Dame de Sion Uluslararası Piyano Yarışması ile ortak bir proje başlatılacak. Buna göre 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması birincisi, İstanbul Orchestra'Sion’la bir konser verecek. Aynı şekilde Notre Dame de Sion Uluslararası Piyano Yarışması birincisi de Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında bir konser vermeye hak kazanacak.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

GÜMÜŞLÜK FESTİVALİNDE SIRA GENÇ YETENEKLERDE
tarih Tarih: 13.08.2017, 17:02 okunma Okunma: 1109
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales