Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GÖKOVA ORMAN FİDANLIĞI SİZLERİ BEKLİYOR
GÖKOVA ORMAN FİDANLIĞI SİZLERİ BEKLİYOR

            Muğla Valisi Amir Çiçek, hafta sonu mesaisinde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Gökova orman fidanlığında incelemelerde bulundu.
      Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran ve Fidanlık Şefi Mehtap Yiğit’in eşlik ettiği Vali Çiçek, daha yeşil ve sağlıklı bir çevrede yaşanması için bu tür merkezlerin faaliyetlerinin önemli olduğuna dikkat çekerek, isteyen vatandaşların Pazar günleri dışında her türlü süs bitkisi ve orman ağacı ihtiyacını bu fidanlıktan karşılayabileceğini söyledi.

            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; 207 farklı türde fidanın yetiştirildiği Gökova Orman Fidanlığı’nda 2014 yılında 3 milyon fidan üretimi gerçekleştirildi. Başta kızılçam, fıstık çamı, ardıç, kestane, acıbadem, sığla, kara servi, mavi servi, ceviz, berberi, ateş dikeni, taflan, şimşir, japon gülü gibi fidanların yetiştirildiği Gökova Orman Fidanlığı’ndan Orman Genel Müdürlüğü vasıtasıyla İzmir, Ankara, Isparta, İstanbul olmak üzere pek çok ilin orman ağacı ve süs bitkisi ihtiyacı karşılanıyor.
Geçen yıl içerisinde orman ve ağaç sevgisini aşılamak için orman haftası, yılbaşı gibi özel günlerde, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından halka 75 bin fidan dağıtıldı. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

GÖKOVA ORMAN FİDANLIĞI SİZLERİ BEKLİYOR
tarih Tarih: 04.01.2015, 17:55 okunma Okunma: 2504
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales