Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GENÇLİKLERİNİ SON MİNTANLARINDA BIRAKTILAR
GENÇLİKLERİNİ SON MİNTANLARINDA BIRAKTILAR

               (Yazarımız Birsen Tankaya Dinç’in ilgili yazısını güncelleyerek, yeniden görüşlerinize sunuyoruz.)
                Bundan tam 103 yıl önce…

                Bile bile ölüme giderken, arkalarına bile bakmadan bıraktıkları çocuklukları gençlikleri, son çıkardıkları  mintanları içerisinde asılı kalmıştı.

                Geride kalan toy halleri onlara el sallıyordu. Son defa başını koydukları yastıkları çırpınıyordu, bir daha göremeyecekleri rüyaları için. 
                18 Mart 1915…
                Çanakkale Zaferi’ne giden yolda şehit olan dedelerimiz!..
                Yüreğinizdeki umutlarla sizler arkanıza bile bakmadan yol alırken, 15 yaşındaki arkadaşlarınızla, yoldaşlarınızla bir ülkenin geleceği sizin omuzlarınızda oluşurken,  kapı arkasında bıraktığınız topacınız, aslında son kez dönüyordu.
                Yaşlı nineniz ananız kim bilir kaçıncı oğlunu, torununu aynı yolculuğa yollarken gözyaşlarıyla sizleri uğurluyordu.  Siz bunları bilseniz de yüreğinizde sakladığınız o son mintan içinde bıraktığınız çocukluğunuz gençliğiniz, onlar da arkanızdan son kez, el sallıyordu. 
                 Bu vatan topraklarımız için canlarını veren sizler;  ayağınızda lastik kundura ile vatan için ölüme yol alırken, ardınızda bıraktığınız gözü yaşlı analarınız, nineleriniz, kardeşleriniz ve eli kınalı yavuklularınız arkanızdan, “Hey on beşli on beşli” ağıtı döküyorlardı, kalplerinden. Sizler tek yürek olmuş, Ulu Önder Atamız’ın  yanın da, “Çanakkale Geçilmez” dediniz, ve düşmana geçit vermediniz.  
                Sizlerin yaşayamadığı çocukluğu gençliği,  adım adım bizler yazacağız, anlatacağız ve haykıracağız ,“Bu vatan bölünmez!” diye geleceğimize, nesilden nesile. 
                Kanınız canınız pahasına koruyup bizlere emanet ettiğiniz vatanımızı, bizler de koruyup taşıyacağız, çocuklarımızın geleceğine. 103 yıl önce sizlerin örnek olduğu din, dil, ırk ayrımı yapmadan bir bütün olarak!.. 
                Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümünde; ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. 
                Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

GENÇLİKLERİNİ SON MİNTANLARINDA BIRAKTILAR
tarih Tarih: 18.03.2018, 13:08 okunma Okunma: 5205
Yorumlar
Çanakkale yeniden şahlanışın başlangıcıydı. Bitti denilen bir milletin yeniden doğuşunun habercisi idi, İçindeki hain kanserli hücrelere nazaran. Çanakkale dedelerimizin ebediyete koşarak gittiği yer. Kardeşim çocukluğunu yaşayamamış on beşlilerin çiçek açtığı topraklar. Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, bu nankörlerin adları ne olurdu bilmem. Allah başta Atatürk'e ve tüm şehitlerimize rahmet etsin. Yeriniz cennet olsun.etsin.
Tarih: 28.03.2018 - 15:47 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales