Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FOTOĞRAFLARLA HAVADAN MARMARİS 2014
FOTOĞRAFLARLA HAVADAN MARMARİS 2014

                   Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü uçurdu, basın görüntüledi.
            Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınlarını havadan helikopterle söndürmede kullanılan “Bambi” adlı geliştirilmiş aparatı deneme uçuşunu basın mensuplarıyla birlikte yaptı.
            Geçen Salı ( 5 Ağustos 2014) gerçekleşen etkinlikte; Marmaris merkez, İçmeler ve Çamlı bölgesinde keşif uçuşu yapıldı, İçmeler’de yeni aparatlı Bambi ile denizden su alınarak tatbiki olarak geri boşaltıldı.

            Hava turu sonrasında, Marmaris Orman İşletme Müdürü Orman Yüksek Mühendisi Hakan Zeybek yaptığı açıklamada; “ Önümüzdeki günler, meteorolojik verilere göre düşük nem ve rüzgarlı havalara gebe. Buda orman yangınları için risk demek.
            Sizleride davet ettiğimiz bu tatbikat uçuşumuzla; Marmaris'teki coğrafi ve tabiat güzelliğinin basın tarafından fiilen görülüp, halkımıza yansıtılmasını amaçladık.
           Şu anlarda bizim için en büyük tehlike, mevsim olarak yaz ve yangın mevsiminin tam ortasında olmamız. Orman yangınları için  en tehlikeli günler başladı. Kuvvetli kuzey rüzgarlarının başlangıcıyla nemin düşük olduğu dönemlerin başlayacak olması, yangınların hız ve şiddetinin artmasına sebeptir.  Marmaris ve Datça’da özellikle orman yapısı açısından daha önce yanan yerler ağaçlandırıldı, her yer yemyeşil. Bu yıl şu ana kadar 12 yangında toplam 3 hektar alan yandı. Burada ekiplerimizin erken müdahalesi büyük yangınları önledi. Özellikle söylüyorum, yangına ilk müdahaleden önce ilk ihbar çok önemli. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olurlarsa orman yangınlarında söndürme başarı oranımız daha da artar.” dedi. (Ata SEVGİ / AjansSevgi Marmaris) 


FOTO GALERİ TIKLAYIN!..
HAVADAN MARMARİS 2014
http://www.marmarisbulten.com/Galeri/havadan_marmaris_2014/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

FOTOĞRAFLARLA HAVADAN MARMARİS 2014
tarih Tarih: 09.08.2014, 01:53 okunma Okunma: 1818
Yorumlar
Havadan, karadan ve de su dan...
İşte cennet vatan.
Emeğinize sağlık.
Tarih: 10.08.2014 - 12:39 | Gönderen: Emel Seçen
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales