Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FETHİYE’DE EMLAK DOLANDIRICILARINA SUÇÜSTÜ YAPILDI
  FETHİYE’DE EMLAK DOLANDIRICILARINA SUÇÜSTÜ YAPILDI

            Muğla’nın Fethiye ilçesinde, sahte noter vekaletnamesiyle, gayrimenkulleri önce kendi üzerlerine devredip sonra satan emlak dolandırıcıları yakalandı.

            Muğla Valiliği’nden bugün (4 Eylül 2014) verilen bilgiye göre; “Muğla Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan istihbari çalışmalarda,  Fethiye ilçesinde emlak alım satım üzerine iş takipçiliği ve emlakçılık yapan bazı şahısların bir araya gelerek, Fethiye ilçesinde denize yakın mahalle ve köylerde arazisi bulunan yaşlı ve kimsesi olmayan şahısları tespit ederek, mülk sahiplerinin bilgisi dışında sahte belgelerle üzerlerine aldıkları ve akabinde üçüncü şahıslara sattıkları şeklinde bilgiler alınması üzerine, suç organizasyonunun tespit ve deşifre edilmesi amacıyla çalışma başlatılmış, sürdürülen çalışmalar sonucu suç organizasyonunun yaşlı bir vatandaşa ait birisi 879 m2 arsa ve diğeri 4266 m2 tarlayı, şahsın bilgi ve rızası dışında sahte Noter Vekaletnamesi ve belgeler ile kendi üzerlerine satış ve devirlerini yaptıktan sonra üçüncü şahıslara satarak yüksek miktarlarda rant sağladıkları, yine aynı şahsa ait 2614 m2 tarlanın  aynı yöntemle üçüncü şahıslara satışı için işlem başlattıkları ve 1Eylül’de satışı tamamlayacakları tespit edildi. Bu tespit üzerine aynı gün günü gerekli tertibat alınarak, suç organizasyonunun sahte belgelerle satış işlemini yaptıkları esnada, suçüstü yapılarak düzenlenen operasyonla; B. A., A.H.D., İ. O., N.O., E. Ç., A. K., M.K. ve  T. A. isimli 8 şüpheli yakalanarak, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından savcılığa sevk edildi.
            Yapılan aramalar sonucu; sahte noter vekaletname fotokopileri, tapu kayıtları, emlak vergisi kaydına ait evraklar, vekaletname düzenlenen ve arsa alıp satanlara ait fotoğraflar, başkalarına ait nüfus cüzdanı, tediye makbuzu, hesapların tutulduğu ajandalar, dilekçeler, taşınmaz satış vaadi sözleşmeleri, azilnameler, nüfus kayıt örnekleri ve tapu fotokopileri ele geçirildi. (Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris)

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

  FETHİYE’DE EMLAK DOLANDIRICILARINA SUÇÜSTÜ YAPILDI
tarih Tarih: 04.09.2014, 22:55 okunma Okunma: 1482
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales