Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FARKINDAYSAN SEN YAŞAMSIN…
FARKINDAYSAN SEN YAŞAMSIN…

                Uzun zaman oldu yazmayalı…
                Bir ay mı, 40 gün mü, yoksa daha mı fazla bilemedim?..
                 Günler günleri kovaladı, o da olmadı saatler saatleri kovaladı derken, sıcak bir yaz mevsimini  yaşanılmışlıklarıyla, hep beraber geride bırakıyoruz.
                Ne kadar geride bıraksak ta, biz de tek kalan olacak yaşanılmışlıklar. Bazılarımız yaşanılmışlığın farkında olarak hani derler ya, “Yaşamın dibine vurdu!” bazılarımız da, “Yaşamı kendi penceresinden seyretti. “…
                Bu arada güneş doğdu, güneş battı, yağmur yağdı, ağaçlar toprak  ıslandı, kalan son kuşlar kanat çırptı, sokağa  terk edilmiş bir kedi bir kuytuda miyavladı. Televizyondaki dizi karakteri kız sevgilisini aldatırken, aslında sevgilisi kızı çoktan aldatmıştı. Yırtık kot pantolon modası, yırtık etek modası olup unutulmaya başlarken, “Başka neleri yırtıp, insanlara giydirebiliriz ?” düşünceleri, bir araya geldi.  Dünyanın birçok yerinde ormanlar yandı, yanan ormanları seyreden bir kişi, “Bu kadar ağacı dikmeselerdi, bu ormanlar yanmazdı(!)” gibi düşüncelere kapıldı.
                Bir taraftan, doğayı korumak adına yemyeşil yaylalara çakma apartman katları dikildi. Dolar film artisleri gibi bir düştü, çok kalktı. Plajlarda bikini modası son noktayı koydu. Bilmem dünyanın hangi coğrafyasında ise açlıktan bebekler ölmeye devam etti. Bunu da geçelim, bir yeri Güneş kavururken, diğer tarafta kasırgalar esti!..
                Birileri de; bu kadar olay yaşanırken kendi penceresinden sadece baktı yetmedi,  sosyal medya penceresinde öylece baktı. Evet yalnızca baktı!..  Ve sıkıldığında da, hiçbir şey olmamış gibi telefonu bir tarafa fırlatıp, penceresini kapayarak arkasını dönüp kendi yaşamında kaybolup gitti. Tıpkı hiç doğmamış, tıpkı hiç yaşamamış gibi…
                Evet Dünya da bunlar yaşanırken, biz, siz ve onlar yaşamın neresindeyiz ve çevremizde yaşanılan neleri görüyoruz, neleri duyuyor tanık oluyor ve nelere tepki gösteriyoruz?..
                Farkındaysan yaşam sensin. Değilsen fark etmeye çalışmasan da olur, zaten sen hiç yoksun ki!..
                                Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

FARKINDAYSAN SEN YAŞAMSIN…
tarih Tarih: 15.09.2017, 22:44 okunma Okunma: 1916
Yorumlar
Süper Birsenciğim eline yüreğine sağlık
Tarih: 25.09.2017 - 17:00 | Gönderen: İrem Köseoğlu
Su gibi akıp giden yaşam. Tepkiler iyi veya kötü. Kısa bir zaman sonra, balığın yedi saniye sonra hatırlamadığı gibi bizlerde bütün önemli olan yanlış veya iyileri maziye gömeriz ki hatırlamamak üzere. Doğa yağmalanıp tarumar edilmiş, sonra doğa aşırı tahribe tepki olarak ''depremle,selle, heyelanla, olmadı yukarıdan kocaman dolu yağdırarak intikamını alıyor. Yapılana tahribat karşı verdiği cevaba bir aldırmazlık vurdum duymazlık. Peygamberimizin bed dua ettiği birileride doğayı tarumar ve talan edenler.
Tarih: 18.09.2017 - 12:11 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales