Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FARKINDA MISINIZ 3 ARALIK…
FARKINDA MISINIZ 3 ARALIK…

                Muğla Valiliği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle basın açıklaması yayınladı.
                Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Erkek imzalı açıklamada; “1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilen 3 Aralık tarihinin, toplumun engelliler konusunda bilgi sahibi olmasında ve kamuoyu duyarlılığının oluşturulmasında büyük önemi bulunmaktadır. Her geçen yıl artan bir umut ve heyecanla kutladığımız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü engelli vatandaşlarımız ve ailelerini yaşadığı sorunları ve bu konuda yapılması gerekenleri öne çıkarırken bu büyük toplumsal sorunun çözümü yolunda devlete, yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına ve tek tek tüm bireylere düşen görevleri de hatırlatmaktadır.
                Engellilik konusu tüm dünyada evrensel normlara oturtulmuş ve devletlere bu alanda önemli sorumluluklar yüklenmiştir. Ülkemizde de engelli vatandaşlarımızın hakları başta Anayasa olmak üzere çeşitli yasalar ve uluslararası sözleşmeler ile güvence altına alınmıştır.
                Engelli olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımızın, insan onuruna yakışır bir yaşam sürmelerinin sağlanması, engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, üreten, toplumsal yaşama katkıda bulunan bireyler olmalarının sağlanması devletin temel görevidir.        Engelli bireylerin insan onuruna yakışır şekilde korunmasını, bakımını sağlamak, becerilerini geliştirmek ve sosyal hayata uyumuna ilişkin hizmetleri sunmak kurum olarak öncelikli görevlerimizdendir.
                Son yıllarda engellilik alanındaki en önemli hizmetlerimizden biri kurumumuzun bakım hizmetleri ile birlikte bakıma muhtaç engellilere ikametgahlarında veya bakım merkezlerinde bakım hizmeti sunmaktadır. Toplumun temel yapı taşı olan ailenin bütünlüğünün sürdürülmesinde etkin bir rol oynayan evde bakım hizmetimizle engellilerimizin içinde sevgi ve şefkati buldukları aile ortamından ayrılmadan bakımları sağlanmaktadır. Bu kapsamda ilimizde 2006 yılından beri toplam 10041 engelliye evde bakım hizmeti verilerek bakımını sağlayan yakınlarına aylık bir asgari ücret tutarında ödeme yapılmaktadır. Aynı zamanda evde bakımı sağlanamayan engellilerimize kurum bakımı hizmeti de verilmektedir.
                Şuana kadar Müdürlüğümüze müracaat eden 6683 engellimize Engelli Kimlik Kartı verilmiştir. Engelli bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunlara karşı göstereceğimiz ilgi, duyarlılık ve üreteceğimiz çözümler insanımız ve toplumumuza gösterdiğimiz saygının önemli göstergelerinden biridir.  Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engellilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni eder, esenlikler dileriz. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

FARKINDA MISINIZ 3 ARALIK…
tarih Tarih: 01.12.2016, 15:26 okunma Okunma: 819
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales