Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
EYY KARARSIZ VE UTANGAÇLAR
EYY KARARSIZ VE UTANGAÇLAR

                Nefesler tutuldu geri sayım başladı, neredeyse son 24 saat…
                Bu Pazar 16 Nisan 2017, bir ulusun kendi kaderi ile yüzleşmesi yaşanacak.
                Referandum propaganda süresince yaşananlar, “söylenip de söylenilmedi” denilenler,, “yazılıp da yazılmadı” denilenler ve sonuç olarak  evetler ve hayırlar…
                Bu arada hepimizin gözü aydın!.. Belki de dünyada bir ilki yaşayarak referandum öncesi, utangaç seçmeni de yarattık.
                Utangaç seçmenin açılımında; korkular, kaygılar, onlarca yüzlerce düşünülüp te  söylenemeyen,  dile getirilemeyenler var. Seçim  anketleri yaptırılarak, evetler, hayırlar, kararsızlar ve utangaç seçmenlerin oranları bulunmaya çalışıldı.
                Kararsız seçmenlere, akıl sır erdiremiyorum. Senin geleceğin söz konusu iken böyle bir seçimde kendini nasıl yok sayarsın?..  Yoksa sen hep mi yoktun? Senin hiç geleceğe dair beklentilerin, hayallerin bile olmadı mı? Peki senden vazgeçtik diyelim ya sevdiklerinin, eşinin, çocuğunun geleceği de mi senin için önemsiz?
                Eyy kararsızlar, öncelikle sizlere sesleniyorum!. Eşinize çocuğunuza, “Seni seviyorum, siz benim en değerli varlığımsınız.” diyorsunuz da, gelecekleri için bir oy kullanmayı, onlara değer bulmuyor musunuz?
                Eyy kararsızlar; öncelikle bu seçim, siyasi partiler arası bir seçim değil. Bu seçim liderler arası bir seçim değil. Bu seçim senin geleceğine yön verecek, Anayasanın maddelerinin değiştirilmesini kabul ya da reddetme seçimidir.
                Eyy kararsızlar; gelecekte çocuklarınız yaşadıkları ortamdan hoşnut olmadığı takdirde, yaşadığı ortamı eleştirdiği takdirde, çocuklarınızın gözlerinin içerisine bakarak, “Ben referandumda kararsız, olduğum yerde  durdum, bir karar verememiştim açıkçası.”diyebilecek misiniz?
                Eyy kararsızlar;  siz kendinizi yok sayabilirsiniz ama bizler varlığınızı biliyoruz. Kararınız ne olursa olsun, çocuklarınızın geleceğine sizin de katkınız olsun.  Bir oy la bir şey olmaz demeyiniz. Şunu bilin ki, bir oy bir toplumun geleceğine yön verir. Bu yön veren neden siz olmayasınız?..
                Lütfen unutmayın; yarınınız, size bu günün armağanı olacaktır.
                Eyy kararsızlar, kullanacağınız bir oy Türkiyemiz için hayırlı olsun…
                               Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

EYY KARARSIZ VE UTANGAÇLAR
tarih Tarih: 15.04.2017, 02:00 okunma Okunma: 1200
Yorumlar
''Yaşar ne yaşar ne yaşamaz.'' Dünyadan bir haber.
Ben düşünemiyorum, sen düşün benim yerime. Ben okuduğumu anlayamıyorum sen oku bana anlat Vs bunları ne zaman aşacağız. Aştığımız zaman herşey düzelir mi? Okumuş cahiller ne olacak?
Tarih: 15.04.2017 - 14:26 | Gönderen: selçuk tankaya
Sevgili Birsen, yazdıklarına gonulden katılıyorum , bir referandumda kararsızlık ne demek ben anlayamıyorum. Kabul edersin ya da ret !!!! Gerisi art niyet ...
Tarih: 15.04.2017 - 19:04 | Gönderen: Güler Özcan
HAYIR lısı olsun Birsen Hanım 😊
Tarih: 15.04.2017 - 10:40 | Gönderen: Soner İnal
"Eşinize çocuğunuza, “Seni seviyorum, siz benim en değerli varlığımsınız.” diyorsunuz da, gelecekleri için bir oy kullanmayı, onlara değer bulmuyor musunuz?" Sormuş Sevgili Yazarımız! Bu soruyu önemsiyorum! Çokça önemsiyorum! Yazının bütünü beni çok heyecanlandırdı! Ancak bu soru tüm bu süreçin sonunda, tüm Sözlerin Söylendiği son saatlerde; belkide hepimizin referandum günü reflekslerimizi harekete geçirecek tek yegane soru! Bu sorunun cevabı evet veya hayır dan çok daha önemli! Neden önemli olduğunu kendi açımdan değerlendiğimde "Vatanım olmadan asla"! gerçeğine çarpıyorum. Çünki Vatan yardan ziyade...! Ben teşekkür ediyorum Sevgili Yazarımıza şu son saatlerde sadece bu soruya yoğunlaşmanızı diliyorum ve Atamın bir sözüyle katkıda bulunmak istiyorum "Bir milletin istikbalini yine o milletin azim ve KARARLILIĞI kurtaracaktır." Yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Türkiye Cumhuriyet ve HAYIRlı yarınlar....
Tarih: 15.04.2017 - 11:47 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales