Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYAYI DOLAŞAN BALIKÇIL 5 YIL SONRA MARMARİS’TE
DÜNYAYI DOLAŞAN BALIKÇIL 5 YIL SONRA MARMARİS’TE

DÜNYAYI DOLAŞAN BALIKÇIL 5 YIL SONRA MARMARİS’TE
                5 Yıl önce Balıkçıl adlı yelkenli tekneleri ile Marmaris’ten dünya turuna çıkan, Elif Keskin Yurt Bulmuş ve Mustafa Yurtbulmuş çifti, turlarının tam 5. Yıldönümü olan 21 Eylül’de, yeniden Marmaris’e ulaştı.
                Dün Netsel Marina’ya demir atan Balıkçıl yelkenlisini Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk ve onlarca deniz sever vatandaş karşıladı.  Dünya Turunu başarıyla tamamlayan Yurtbulmuş çifti; bu 5 yılda 5 kıta, 5 okyanus  geçişi,  58 ülke , 50 Binden fazla deniz mili, yüzlerce  ada ve limanı dümen sularında bıraktılar.
                Yurtbulmuş çifti bu seyahatlerinde; dünya denizcilerinin korkulu  rüyası  Afrika Kıtası’nın en güney ucu  olan Ümit Burnu’nu (Fırtınalar burnu) dolaşarak, daha önce  geçmiş oldukları Atlantik Okyanusu’nu   Doğudan Batı ya ve Batıdan doğuya iki kez daha geçerek Akdeniz girdiler. Yolculukları sırasında  Avustralya - Arafura  denizi rotasında teknelerinin  dümen palasını  tamamen kırılması sonucu kaybeden çift, okyanusta kötü hava kosulları ve dalgalarla günlerce mücadele  edip, teknelerini dümen palasız Endonezya’da bir adaya getirmeyi başardılar. Güney Hint Okyanusu geçişleri  sırasında da teknelerine Yıldırım isabet eden Yurtbulmus çifti,  tüm elektronik sistemlerinin  bozulması sonucu  yine  okyanusta zor şartlarda  Balıkçıl’ı Madagaskar’a ulaştırdılar. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DÜNYAYI DOLAŞAN BALIKÇIL 5 YIL SONRA MARMARİS’TE
tarih Tarih: 22.09.2019, 09:05 okunma Okunma: 564
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales