Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYANIN SANATÇILARI 15 NİSAN’DA ANTALYA’DA
DÜNYANIN SANATÇILARI 15 NİSAN’DA ANTALYA’DA

                Antalyalı Ressam Berrin İlhan’ın Türkiye’de ilk kez 2013 yılında Antalya’da başlattığı, 2015’te de uluslar arası katılımla Antalya ve Yalova’da düzenlediği Landart (Arazi sanatı) etkinliği, bu yıl 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde, yine Antalya’da gerçekleştirilecek.

                Sanatçı İlhan’ın bir Türkiye projesi olan; geçen yıl Uluslar arası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD)’nin de desteğiyle yurt dışından gelen sanatçılarında katıldığı etkinlikte Antalya ve Yalova sahillerinde, sanatçılar tarafından boyanan rengarenk şemsiyeler, bir görsel şölene dönüşmüştü. Bu yıl 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde, yine Antalya’da gerçekleştirilecek Landart etkinliğinde sanatçılar bu kez, Türkiye nin dört bir yanından gönderilen ayakkabıları renklendirecekler.

                Sanatçı Berrin İlhan verdiği bilgide; “ Landart (Arazi Sanatı);1960’ların sonunda Amerika’da ortaya çıkmış,70’lerde tüm batı ülkelerini etkilemiştir. Biz  ilk kez 2013 yılında, Sanatçı Yücel Dönmez öncülüğünde,  Antalya Saklıkent de kar üstüne resim yaparak başladık uygulamaya. Sonrasında geçen yıl 15 Nisan Dünya Sanat Günü kapsamında UPSD nin desteğiyle yaptığımız  sanat şemsiyeleri projemizde, yurt içi ve yurtdışından gönderilen şemsiyelerle, Antalya ve Yalova’ da Landart  uygulamasını gerçekleştirdik. Bu yıl 15 Nisan’da  yine Antalya da,Sanatla yürüyeceğiz”  söylemi ile, resimleştirilmiş ya da farklı bir dil kullanarak, sanatın yaratıcı gücüne işaret eden, Türkiye nin dört bir yanından gönderilen ayakkabıları, önceden tespit edilen bir alanda renklendireceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DÜNYANIN SANATÇILARI 15 NİSAN’DA ANTALYA’DA
tarih Tarih: 12.04.2016, 00:48 okunma Okunma: 1580
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales