Marmaris Bülten
ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYANIN EN LÜKS OTELİNDE PERSONEL YOKSA
DÜNYANIN EN LÜKS OTELİNDE PERSONEL YOKSA

                            Yapılan öyle güzel oteller var, öyle güzel temalı parklarla konumlandırılan,konseptleri dünyada sayılı, hizmeti olağanüstü planlanan, koskoca devasa harikulade yapılar...
                Bunu hangi insan beyni çizmiş, hangi ustalar uygulamış diye hayranlıkla seyredilen oteller. “Bunları düşünüp yapan insan sa ben neyim benim hayal gücüm var m yok mu acaba?” diye düşündüren binalar. Hayal gücünün yarattığı görsellikte sınır tanımaz  mükemmellikler...
                Dünyanın bilmem neresinden gelen malzemelerle yapılan, spa - sauna - fitness cenneti, sadece dış cephe süslemelerinin maliyetini rüyamızda dahi göremeyeceğimiz, bilmem hangi ülkeden kum getirilip sahiline serilen, dünyanın bir ucundan bin bir zahmetle getirilen mobilyalar... Hele o altın, bazen kristal armatür ve jakuzili banyo, ısıtmalı oturaklı wc takımlarını dünya gözümüzle sadece televizyonlardan görebileceğimiz güzellikte... Her ülkenin en güzel ve en taze meyve sebzelerinin, en lezzetli etleri,  her nevi yiyecek maddelerinin anlaşmaları yapılan Cennet bahçelerindeymişsiniz hissi veren bahçe düzenlemeleri, tropik bitkiler... Konseptler,planlar,yatırımlar,dizaynlar,mimarlık şaheserleri.  Kuru ,  içi boş hiç bir işe yaramayacak olan, sizin vermeyi düşündüğünüz hizmeti tek başına bina olarak veremeyecek o mükemmel yapılar. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü , yatırım harikaları.
                Tek düşünülmeyen, o binada sizin hedeflediğiniz hizmeti sunacak olan çalışanlarınızın memnuniyeti. Boş bir bina, en mükemmeli de olsa kendi kendine sizin sunmayı taahhüt ettiğiniz hizmeti verebilir mi? Güler yüzle karşılayıp, bavulları odaya çıkartabilir mi? banyonuzu sizin için temizleyip yatağınızı uyumanız için hazırlayabilir mi? Acıkan karnınızı doyurabilir mi? Sıcak havada size buzlu bir bardak  su getirebilir mi?
                Peki nerede kaldı  bilmem nerelerden tam zamanında en tazesinden getirtilen meyve ve sebzeler, lezzetli av etleri, deniz mahsulleri, çeşit çeşit kokteyller, tertemiz mis gibi kokan çamaşırlar, hijyenin son noktası odalar?
                Yoksa siz her şeyi düşündünüz de çalışacak olan personeli mi düşünmediniz? Eee ne olacak şimdi? Desenize boşa  gitti o kadar yatırım!.. Binalara yapılan kadar personelinize de yatırım yapmayı ne zaman aklınıza getireceksiniz, sevgili yatırımcılar?
                Sadece bir binanın misafirleri memnun edemeyeceği, asıl olanın  vaat ettiğiniz hizmet ve işte en önemli konu: bu vaadinizi gerçekleştirecek  ,verdiği hizmetle sizi temsil edecek , sizin milyon dolarlık binanızı temsil edecek , marka değerinizi belirleyecek olan hizmet sunucularınız yani çalışanlarınız yani insan faktörü İNSAN!
                Öncelikle yatırımınızı insana yapmalısınız. Kalacak yerinin düzen ve intizamından, sağlayacağınız servisler, insanca olması gereken tüm imkanlar, personelinize sunacağınız hizmet, o  sizi temsil edecek kadar mükemmelleşirse  işte o zaman tüm yatırımlarınız değer kazanır.
                Kısaca önce insan sonra da insan…
                                     PINAR Kalkan Çamlar
                   Marmaris Kat Hizmetlileri Eğitim Derneği
                         (MAHED) Yönetim Kurulu Başkanı

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DÜNYANIN EN LÜKS OTELİNDE PERSONEL YOKSA
tarih Tarih: 24.12.2016, 14:17 okunma Okunma: 3180
Yorumlar
Pınar Hanım,
Gerçekten ağzınıza sağlık.söylenecek başka da bir şey yok.
Tarih: 24.12.2016 - 15:01 | Gönderen: Gülşah İslamoğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales