Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYA SANAT GÜNÜNDE SANAT ŞEMSİYESİ ALTINDA
DÜNYA SANAT GÜNÜNDE SANAT ŞEMSİYESİ ALTINDA

            Yurt içi ve yurt dışından ressamlar Antalya’da, yaklaşık 1.5 km’lik uzunlukta bir görsel şölene hazırlanıyor.
            Şemsiyeleri alıp ta gelecek olan ressamlar, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde Antalya’yı rengarenk şemsiyelerle kaplayacak.

            Ressam Berrin İlhan’ın kaleminden yapılacak etkinlikler; “Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan15 Nisan’ın, UPSD girişimi ile UNESCO tarafından, Dünya Sanat Günü olarak kutlanması kararıyla kazandırılan bu anlamlı günü, Antalya da bambaşka bir konsept ile kutlamak istedik.
             Sanatın insanlar için din, dil, ırk ayrımı yapmadan tek ortak dil olduğu bilincinden yola çıkarak, sanat yapıtının ve sanatsal eylemlerin metropollerden, galerilerden ibaret olmadığını, aydınlık bir ülke yaratmak için halktan uzaklaşmaması gereği ile 15 Nisan Dünya Sanat Günü'nü, klasik salon sergilerinden çıkararak okullarda, huzur evlerinde, kader mahkumları ile yetimhanelerde ve köylerde resim yaparak kutlayacağız. “Şemsiyeni al da gel”  sloganı ile bu uygulamayı başlattık.
            Konyaaltı Sahili’nde, arazi sanatına dönüşecek şemsiyelerle, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’ne yakışır, bu geniş kapsamlı kavramsal sanat gösterisine, yurt dışından ve ülkenin dört bir yanından katılımcılarla sanatçıları, çocuklarımızla gençlerimizle ve yaşlılarımızla buluşturmak amacını hedef aldık. 19 Nisan Pazar gününe kadar tamamlanacak olan şemsiyeler, yaklaşık 1,5 km uzunluğunda olan Antalya Konyaaltı Sahili’ne hareketli bir formda yerleştirilerek, fotoğraf ve video çekimleri ile belgelenecektir.
            19 Nisan 2015 sabah saat 10.00’da, Antalya Konyaaltı Sahili’nde, sanatta ötekileştirmeye, ayrıştırmaya, halktan uzaklaşmaya şemsiye açıyoruz! Bu etkinliğimizle birlikte, belki de en çok katılımcının yer alacağı ve en uzun arazi sanat düzenlemesini gerçekleştirerek, sanat dünyamıza bir ilk kazandırmayı hedefliyoruz. Sanat şemsiyeleri daha sonra pek çok ilde ve yurt dışında da sergilenmek üzere yola çıkacaktır. Özellikle muhtaç çocuklarımıza ve gençlerimize yardım amacı ile şemsiyelerimiz açık arttırma ile uygun bir tarihte satışa sunulacaktır.” AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

DÜNYA SANAT GÜNÜNDE SANAT ŞEMSİYESİ ALTINDA
tarih Tarih: 13.04.2015, 00:36 okunma Okunma: 1898
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales