Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DOĞU TÜRKİSTAN’DA ORUÇ TUTANLAR BİLE İŞKENCE GÖRÜYOR
DOĞU TÜRKİSTAN’DA ORUÇ TUTANLAR BİLE İŞKENCE GÖRÜYOR

                MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz; Çin’in Uygur Bölgesinde yaşam mücadelesi veren Doğu Türkistan halkına karşı Çin’in uyguladığı baskıların giderek arttığına dikkat çekerek; “Doğu Türkistanlılar, Çin zulmünden kurtarılmalı!” diyerek tepki verdi.
Başkan Korkmaz yazılı yaptığı açıklamasında; “Çin’in Uygur Bölgesinde yaşam mücadelesi veren Doğu Türkistan halkına karşı Çin’in uyguladığı baskıların giderek artıyor. Ramazan ayında oruç tutan Uygur Türklerine baskıyı artıran Çinliler, oruç tuttuğu tespit edilenleri işkenceden geçiriyor. Dünyanın gözü önünde meydana gelen bu olaylara karşı Türkiye’nin de sessiz kalması özellikle milliyetçi cephede rahatsızlık yaratıyor.  Doğu Türkistan’da soydaşlarımız baskı altında, her gün işkence görüyor, cezaevlerinde ölüme terk ediliyor. Bu yapılanlara karşı sessiz kalmak Çin’i cesaretlendiriyor. Hür dünya da bütün bunlara sessiz kalıyor. İçinde bulunduğumuz şu mübarek ramazan ayında oruç tutan soydaşlarımız baskı ile oruçlarını tutamıyor. Artık bu zulmün son bulması gerekiyor. Hükümet olanları Çin’e karşı sessiz kalmamaya çağırıyorum” dedi.
                MHP’nin Doğu Türkistan Türklerine karşı bugüne kadar olan çizgisinden hiçbir şey kaybetmediğini, soydaşlarımızın hak ve hukuklarının korunmasında verilen mücadelenin de içinde olmayı sürdüreceğine dikkat çeken Korkmaz;“Doğu Türkistanlıların Çin zulmünden kurtarılması için bundan sonra çok daha aktif bir siyaset uygulanmalıdır.” dedi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

DOĞU TÜRKİSTAN’DA ORUÇ TUTANLAR BİLE İŞKENCE GÖRÜYOR
tarih Tarih: 29.06.2015, 23:28 okunma Okunma: 1048
Yorumlar
adamsin adamin
Tarih: 30.06.2015 - 06:14 | Gönderen: zumret olgac
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales