Marmaris Bülten
GÜLLÜK’TE BİR GÜZEL SEVENLERE ÖZEL… MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DİKKAT MUĞLA’DA SAYAÇ DONDURAN SOĞUK BEKLENTİSİ
DİKKAT MUĞLA’DA SAYAÇ DONDURAN SOĞUK BEKLENTİSİ

               Su sayaçlarının donmaması için ne yapılmalı? Muğla’da hava sıcaklıklarının yarından (11 Şubat 2015) itibaren -3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. 
                MUSKİ’den verilen bilgiye göre; hava sıcaklığının bu gece 0 derece, çarşamba ve perşembe günleri ise -3 dereceye kadar düşeceği belirtildi. Hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donarak zarar görebileceğini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen,“Çarşamba, perşembe ve cuma günleri il genelinde hava sıcaklarının 0’ın altına düşmesi bekleniyor. Bu nedenle abonelerimiz, olası bir don olayında sayaçlarının zarar görmemesi için bazı önlemler alması gerekmektedir.


              Yaşanabilecek olası bir don olayında sayaçların korunması, abonelerin mağdur duruma düşmemeleri için çok soğuk havalarda sayaçların bulunduğu yerleri ısıya yalıtımlı malzemelerle (Talaş, Saman, Çuval, Battaniye, Ahşap, sayaçlar ve özel hazırlanmış köpük malzemeler ) muhafaza etmeleri gereklidir. Sayaçta, bağlantı yerlerinde veya vanalarda su sızıntı olması halinde derhal MUSKİ’ ye bildirilerek arızanın giderilmesi sağlanmalıdır.” dedi.
AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

DİKKAT MUĞLA’DA SAYAÇ DONDURAN SOĞUK BEKLENTİSİ
tarih Tarih: 11.02.2015, 01:55 okunma Okunma: 1025
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales