Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DİKKAT MUĞLA ORMANLARI KIŞIN DA YANAR
DİKKAT MUĞLA ORMANLARI KIŞIN DA YANAR

                Kurak geçen kış mevsimi, Muğla’da orman yangınlarına sebep oluyor.
                Ülke genelinde kara kışla mücadele edilirken, Muğla’da Orman Yangınlarıyla mücadele ediliyor.  Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde Aralık ayında 17 adet orman yangını çıktı ve 145 dekar alan yandı.
                Muğla Orman Bölge Müdürlüğünden verilen bilgiye göre;. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, sorumluluk alanında bulunan Muğla ve Aydın illerinde Aralık ayında 17 adet orman yangını çıktı. Çıkan bu 17 orman yangınında 14,5 hektar (145 dekar) ormanlık alan yok oldu. Ekipler soğuk hava şartlarında alevlerle mücadele etti.
                Muğla Orman Bölge Müdür Mehmet Çelik, kış aylarında olmalarına rağmen orman yangınlarıyla mücadele ettiklerini belirterek, “Bölgemizde son yılların en kurak kış mevsimi yaşanıyor. Şu ana kadar Aralık ayında yağışlar mevsim normallerinin çok altında. Bu yüzden kış aylarında olmamıza rağmen bölgemiz hala orman yangınları açısından risk altında. Özellikle son 1 hafta içinde 5 adet orman yangını çıktı. Ekiplerimiz bazı noktalarda eksiye bulan derecelerde alevlerle mücadele etti. “ dedi.
                Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde 26 Aralık itibariyla, 2016 yılı içinde 365 adet orman yangını çıktı. Bu yangınlarda 476 hektar alan yandı. Yine orman sınırları dışında meydana gelen ve ziraat yangını olarak adlandırılan 226 adet yangın çıktı. Bu ziraat yangınlarında ise 788 hektar alan yandı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde geçtiğimiz yıl 244 adet orman yangını çıkmış ve 176 hektar alan yok olmuştu. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DİKKAT MUĞLA ORMANLARI KIŞIN DA YANAR
tarih Tarih: 26.12.2016, 13:59 okunma Okunma: 1160
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales