Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DİKKAT JANDARMADAN EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI
DİKKAT JANDARMADAN EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI

            Muğla Valiliğinden verilen bilgiye göre; Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, Ocak ayı sonuna kadar sürekli emniyet kemeri kontrol uygulaması yapacak.
            Valilik açıklamasında; “Ülkemizde son yıllarda meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde meydana gelen ölüm ve yaralanma olaylarında emniyet kemeri kullanılmamasının önemli bir yere sahip olduğu tespit edilmiştir.
            Dünya Sağlık Örgütünün 2015 Yol Güvenliği Küresel Durum Raporunda da belirtildiği gibi araçlarda emniyet kemeri kullanımının trafik kazalarında ölümcül yaralanma riskini ön koltukta oturan yolcular için %50, arka koltukta oturan yolcular için ise  %75 oranında azalttığı yapılan araştırmalardan anlaşılmaktadır.
            Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı amaçlarından biri de, şehir içerisinde  %44, şehir dışında ise %76 olan emniyet kemeri takma oranını, 2020 yılına kadar şehir içinde %80, şehir dışında %100 oranına çıkararak, trafik kazası sonucu ölüm ve yaralanma olaylarını en aza indirmektir. Bu kapsamda; başta ülkemiz genelinde olmak üzere ilimizde emniyet kemeri kullanımını artırmak ve vatandaşlarımıza bu alışkanlığı kazandırmak amacı ile;
            Muğla İl Jandarma Komutanlığı olarak, Jandarma Trafik Timlerince emniyet kemeri kullanımının önemini anlatmak için sürücü ve vatandaşlarımıza, yol kontrollerinde, okullarda, köy kahvehanelerinde eğitim ve seminerler icra edilerek bilgilendirmelere devam edilmekte olup, Jandarma Trafik timlerince belirlenen trafik kontrol noktalarında Kasım - Aralık 2016 ve Ocak 2017 (3 Ay) aylarında haftada 3 kez birer saat Jandarma Trafik timlerince eş zamanlı olarak trafik uygulaması yapılarak sürücü ve vatandaşlarımız emniyet kemeri kullanılması konusunda yerinde bilgilendirilecek ve emniyet kemeri takmayanlar uyarılacaktır.” denildi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DİKKAT JANDARMADAN EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI
tarih Tarih: 03.12.2016, 16:23 okunma Okunma: 613
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales