Marmaris Bülten
MARMARİS KIR PİDESİ LAHMACUN PAKET SERVİS TIKLAYIN MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DİKKAT EN UCUZ KURBANLIK KIZILAY’DA!
DİKKAT EN UCUZ KURBANLIK KIZILAY’DA!

                  Bu yıl 21 Ağustos’ta başlayacak 24 Ağustos’ta bitecek Kurban Bayramında, kurbanlık fiyatları 1000TL üstü rakamlarda dolaşırken, Türk Kızılayı’na kurban kesimi vekaleti verecek olanlar; Yurtiçinde 750TL, yurtdışında ise 590TL ödeyecek.

         Türk Kızılayı Muğla Şube Başkanı Bülent KARAKUŞ, hayırsever vatandaşlarımızı Kurban Vekaletlerini vermeye davet ederek;“Bu yılda binlerce mazlumun sofrasına et ulaşmasını sağlayacak kampanyamızı ‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganı ile düzenliyoruz. Kurban etlerinin, hijyenik bir şekilde konservelere dönüştürülüyor. Bu yöntem sayesinde kurban etleri yıl boyunca sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahipleri tarafından tüketilebilecek.
                ‘Kurban’da Kızılay Modeli’ sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak kolaylıkla yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu veterinerleri tarafından seçilerek kurumun modern kombinalarında İslami usullere göre vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. Kesimlerde din görevlileri, veterinerler ve noter de hazır bulunacak. Yurtiçinde kesimi yapılan kurbanlıkların etleri kıyma ve kuşbaşı konservesi yapılarak yıl boyu dağıtılacak. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
         Vekâletini Türk Kızılayı’na verecek olan vatandaşlarımız için ücretler, yurt içinde 750TL, yurt dışında 590TL olarak belirlendi.  Bu kesimleri, Türkiye’de ve yurt dışında gerekli İslami şartları yerine getirerek, Diyanet’in önerdiği usullerle gerçekleştiriyoruz.“ dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!..

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DİKKAT EN UCUZ KURBANLIK KIZILAY’DA!
tarih Tarih: 09.08.2018, 02:52 okunma Okunma: 1758
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales