Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DATÇA’NIN SUSUZLUK SORUNU SONA ERDİ
DATÇA’NIN SUSUZLUK SORUNU SONA ERDİ

                Son günlerde sürekli kesilen sular yüzünden zor anlar yaşayan Muğla’nın turistik Datça ilçesinin susuzluk sorunu sona erdi. Daha önce ilçeye verilen 4 bin 900 ton su miktarı 7 bin 400 tona çıkarıldı. Yakın zamanda kente verilen su miktarının 8 bin 600 tona yükseltilmesi bekleniyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden dün (7 Ağustos 2017) verilen bilgiye göre; son günlerde ilçe genelinde yaşanan su kesintileri sonrası harekete geçen Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, gerekli incelemelerin ardından bölgede acil çalışma başlattı. 82 saat boyunca aralıksız mesai yapan ekipler bu çalışmaların ardından 4 bin 900 ton su verilebilen İlçeye, 7 bin 400 ton su vermeye başladı. Böylelikle Datça İlçesinin su ihtiyacı karşılanarak, vatandaşların yaşadığı sıkıntı ortadan kaldırıldı.
Bölgede 3 Sondaj Kuyusu daha açıldı Datça suyu rahatladı
                İlçedeki su sıkıntısının önüne geçmek için aralıksız yapılan çalışmalar sonucunda, Kızlan bölgesinde mevcut saniyede 12 litre su sağlayan kaynak 750 metrelik yeni içme suyu hattıyla birlikte İskele Mahallesini besleyen depoya aktarıldı. Ayrıca ekipler 2 yeni kaynağı daha depoya aktararak Datça’nın su ihtiyacını karşılayacak ana kaynağı sağladılar. 9 ayrı noktada yaklaşık 60 personel ile yapılan çalışmalar sonunda Datça İlçesini besleyen içme suyu depoları dolarken bölgede herhangi bir su sıkıntısı yaşanmayacağı belirtildi.
                MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, kuraklığın her geçen gün kendini daha fazla hissettirdiğini ve yer altı su kaynaklarının azaldığına dikkat çekerken;  “Datça İlçemizdeki en verimli kaynaklardan biri olan Kızlan Mahallesindeki 4’nolu kaynaktan geçen sene saniyede 20 - 23 litre su elde ediyorduk. Ancak bu sene bu oran 8 - 10 litreye kadar düşmüş durumda. Kuraklık nedeniyle yer altı sularımız olumsuz etkileniyor ve kaynakların yetersiz kalması söz konusu oluyor. Bunun yanı sıra deprem nedeniyle de bazı sondajlarımızda su seviyelerinde düşüşler gözlendi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen acil olarak başlattığımız çalışmalardan sonuç aldık ve Datça’da ki su problemini kısa vadede ortadan kaldırdık.  9 ayrı noktada yaklaşık 60 personelle birlikte 82 saat süren bir mesai yaptık. Bu çalışmalar sonucunda 4 bin 900 ton su verdiğimiz Datça İlçemize şuan itibariyle 7 bin 400 litre su sağlıyoruz. Ayrıca yakında başlatacağımız diğer çalışmalarımız sonrasında bu rakam 8 bin 600 tona yükselecek. Gereken su miktarının çok üzerinde bir kaynak sağlamış olacağız. “ dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
DATÇA'DA NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/datca_da_ne_nerede_nereye/  

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DATÇA’NIN SUSUZLUK SORUNU SONA ERDİ
tarih Tarih: 08.08.2017, 02:47 okunma Okunma: 725
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales