Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DATÇA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İ AĞIRLADI
DATÇA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İ AĞIRLADI

                Datça Belediye Başkanı Tokcan: “Datça Belediyesi olarak eski Datça Belediyesi değiliz, yarımadanın tamamının sorumluluğu bize verildi fakat yetki ve sorumluluklarımız daraltıldı.”
                Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas, Bodrum, Yatağan ve Ula ilçelerinde gerçekleştirdiği Bilgilendirme Toplantıları’na Datça ile devam etti.

                       Muğla Büyükşehir Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden bugün (3 Kasım 2014)verilen bilgiye göre Datça ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Datça mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri  ve çok sayıda vatandaş katıldı.
               Toplantıda konuşan Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, 30 Mart yerel seçimleriyle belediyelerin statülerinin değiştiğini ve Türkiye’de uygulanan büyükşehir modelindeki gibi mülki sınırların belediye sınırları olduğu sistemin, hiçbir dünya ülkesinde uygulanmadığını söyledi.  Başkan Tokcan; “Datça Belediyesi olarak eski Datça Belediyesi değiliz, yarımadanın tamamının sorumluluğu bize verildi fakat yetki ve sorumluluklarımız daraltıldı. Bu yeni yasanın hangi amaçla çıkarıldığı tartışmalarından ziyade yeni sisteme ayak uydurarak ve çalışarak bizden hizmet bekleyen vatandaşlarımıza hizmeti götürmeliyiz. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin yetki ve sorumluluklarının vatandaşlarımıza anlatılması için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanım ve arkadaşlarının geliştirdiği bu isabetli toplantıların çok yararlı olduğunu düşünüyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de, Büyükşehir Bilgilendirme Toplantıları ile belediyelerin görev ve yetkilerinin daha iyi anlaşılacağını ve Muğla’daki bütün vatandaşların değişen yasadan sonra kendilerine hizmet eden kadroları bu toplantılar sayesinde daha yakından tanıyacağını söyledi. Başkan Gürün; “30 Mart yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olan 14 il ve daha önceden Büyükşehir statüsünde olan 16 ilin hiçbirinde bu tür bilgilendirme toplantıları yapılmıyor. Biz bu bilgilendirme toplantılarına vatandaşlarımızda oluşan görev ve yetki karmaşasına son vermek ve kendilerini yöneten kadroları daha yakından tanımaları için yapıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız ve vatandaş odaklı hizmete önem verdiğimiz için Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının tamamını bu toplantılarla vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Vatandaşlarımız kendilerine hizmet veren kadroların kim olduklarını, geçmiş deneyimlerini ve o dairelerin görevlerini daire başkanlarımızın ağızlarından dinliyorlar ve onlara görev ve yetkileri anlamında soru sorma imkanı da buluyorlar. Kurduğumuz kadro birbirleriyle uyumlu, bizlerle uyumlu, hep birlikte ilçe belediyelerimizle birlikte beş yıl süre ile Muğla’ya hizmet edeceğiz. Beş yıl sonra Muğla’yı aldığımız noktadan daha ileri, daha çağdaş bir seviyeye taşıyacağız.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

DATÇA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İ AĞIRLADI
tarih Tarih: 03.11.2014, 23:36 okunma Okunma: 1057
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales