Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DATÇA BADEMİ KIŞ TURİZMİNİ CANLANDIRACAK
DATÇA BADEMİ KIŞ TURİZMİNİ CANLANDIRACAK

               Muğla’nın Bademleriyle ünlü turistik Datça ilçesi, bu yıl ilk kez düzenlenecek “Datça Badem Çiçeği Festivali” ile Şubat ayında turizme canlılık sağlayacak.
            MUTSO’dan verilen bilgiye göre; Datça Belediyesi ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)’nın desteği ve yerli halkın emeğiyle 16-18 Şubat tarihleri arasında üç gün süreyle gerçekleştirilecek olan Datça Badem Çiçeği Festivali, turizm sezonu öncesi Datça’yı doya doya gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmak  isteyenlere fırsat yaratacak.

             MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş festivalle ilgili verdiği bilgide; ”Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizde turizmin 12 aya yayılması ve turizmci esnafımızın 7- 8 ayı ölü sezon olarak geçirmemesi için, Odamıza bağlı tüm ilçelerimizde, düzenlenen etkinlikleri destekliyoruz. Alternatif turizm olarak adlandırdığımız yürüyüş, koşu, yüzme, triatlon gibi spor aktiviteleri ve yöresel kültür ve şenlikler ile ilçelerimize Türkiye’nin her yerinden konuklarımız geliyor. Hem misafirlerimiz ilimizin güzellikleri ile tanışıyor hem de esnafımız ekonomik açıdan daha hareketli günler geçiriyor. Bu kapsamda her yıl yüzme ve koşu maratonu, film festivali gibi farklı organizasyonlara ev sahipliği yapan Datça, bu yıl ilkini düzenleyeceği Badem Çiçeği Festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İlçenin farklı alanlarında kurulacak panayır alanlarıyla, festival coşkusunun tüm yarımadaya yayılması planlanıyor. Üç gün sürecek bu coşkuya ortak olmak isteyen herkesi 16-18 Şubat tarihlerinde Datça’ya bekliyoruz.” dedi.
            Festival süresince Kurulacak olan panayır alanlarında, badem ürünleri satışından yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplardan Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerinden müzik dinletilerine pek çok etkinlik düzenlenecek. Ayrıca badem çiçeği fotoğraf turu, doğa yürüyüşü, Knidos ve Eski Datça gezileri, şarap tadımı, fotoğraf yarışması gibi etkinlikler de festival programı arasında yer alıyor.
            Festival ile ilgili detaylı bilgi www.bademcicegifestivali.com sitesinden alınabilinecek. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
DATÇA'DA NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/datca_da_ne_nerede_nereye/  

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

DATÇA BADEMİ KIŞ TURİZMİNİ CANLANDIRACAK
tarih Tarih: 04.02.2018, 23:08 okunma Okunma: 1517
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales