Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE HAKSIZ CEZA UYGULANIYOR
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE HAKSIZ CEZA UYGULANIYOR

                CHP Muğla Milletvekili Aldan,” TBMM’ye Türk Devletine hakaret ederseniz 6 ay ceza ama reisi cumhura hakaret ederseniz 14 aydan başlıyor.”
                CHP Muğla Milletvekili Demir,” Marmaris’e 1.5 Milyon beklenen turist sayısının ,750 Bin civarında olacağı düşünülüyor. Turizmde 200 Bine yakın insanımızın işsiz kalacağı söyleniyor. Bu düşüş ekonomiye büyük bir sıkıntı yaratacaktır.”

                Bugün (17 Mart 2016) CHP Marmaris İlçe Başkanlığı’nda, İlçe Başkanı Acar Ünlü ile birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, terörden turizme, Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.
 Milletvekili Aldan, Cumhurbaşkanına hakaretin suç olmasından çıkartılması için bende yasa teklifi vereceğine dikkat çekerek; “ Cumhurbaşkanına hakaret edilsin, her söz söylensin anlamında değil. Size çok çarpıcı bir şey söyleyeceğim. Cumhurbaşkanına hakaret ederseniz cezanız 14 aydan 4 yıl 8 aya kadar çıkıyor. Ama Türk milletine hakaret ederseniz 6 ay ceza alıyorsunuz. TBMM’ye Türk Devletine hakaret ederseniz 6 ay ceza ama reisi cumhura hakaret ederseniz 14 aydan başlıyor. Ceza evleri, Cumhurbaşkanına hakaret edenlerle dolu. Ülkenin yarısı Cumhurbaşkanını sevmiyor,  bunların hepsini tutuklarsanız ceza evlerinde yer kalmıyor. Bu maddeyi revize edeceğiz.” dedi.
                Söz alan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir de terör olayları sonucu turizmin derin bir yara aldığına dikkat çekerek; “Türkiye’nin doğusunda ve merkezinde yaşadığı terör olayları, bacasız sanayi olarak tabir ettiğimiz turizmi çok etkilemiştir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Marmaris’te yerel yönetimimiz Londra’da başlayan ve Berlin’de biten turizm tanıtım çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdürdü. Ancak yaşanan olaylar sonucu görünen tablo ortada. Marmaris’e 1.5 Milyon beklenen turist sayısının ,750 Bin civarında olacağı düşünülüyor. Turizmde 200 Bine yakın insanımızın işsiz kalacağı söyleniyor. Bu düşüş ekonomiye büyük bir sıkıntı yaratacaktır. Hükümetin açıklamış olduğu turizm eylem paketi sadece belli sayıda A sınıfı turizm tesislerinin işine yarıyor. Peki burada yüzlerce orta ve küçük ölçekte turizm işletmecisi var bunların hali ne olacak? Bununla ilgili bir çözüm bulunmalı. Bu sorunları gidermek için bu sene, hiç olmazsa iç turizmi hızlandırmak gerek. 9 maddelik turizm eylem planının da daha genişletilmesi lazım. A sınıfı işletmelere verilen imkanlar, 1 Nisan’da başlıyor 31 Mayıs’ta bitiyor, Bunun hiçbir anlamı yok. Bunun tüm yıla yayılması gerekir. Onun ötesinde B ve C grubu turizm şirketlerinin de mutlaka desteklenmesi lazım. Biz bunu gerekli makamlara ilettik. İç turizmle ilgili herhangi bir öneri gelmedi. Özellikle iç turizmi geliştirme konusunda, memurlara ve diğer çalışanlara uzun vadeli ve düşük faizli tatil kredisi vermek gibi öneriler geliştirilebilir” dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

CUMHURBAŞKANINA HAKARETE HAKSIZ CEZA UYGULANIYOR
tarih Tarih: 17.03.2016, 22:29 okunma Okunma: 917
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales