Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ANNELERE ÇAĞRI
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ANNELERE ÇAĞRI

                 Güzel ülkemde hiçbir gün, olağan tek düze geçmiyor.
               
 Günlük olağan haberlere bakıyor gibi bakıyoruz çocuk istismarına da.
               
 Kırk kumaştan yapılmış yamalı bohça gibi, hangi düğümü çeksek diğer parça elimizde kalıyor. Her gün akan şehit kanları ile yıkanıyor topraklar. “Toprak ne yapsın artık!.. Daha ne kadar, zamansız koparıp atacaksınız canları? Kin ve nefretin doyumsuzluğuna ne zaman dur diyeceksiniz?”    feryatları ile inliyor topraklarımız.
                 Komşuda yanan ateşi görmez gibi,  beş duyumuzu yitirmiş olarak yaşıyoruz, buna yaşamak denirse!  “Dört duvar arasında yaşananlar orada kalır.” diye bir söz vardır.  Yanlış yapılan orada kalmıyor, er ya da geç içindeki çıbanın irinini ortaya çıkarıyor.
                Bir çok yazımda kadınlara seslendiğim çağrımı, yeniden avazım çıktığı kadar yenileyeceğim. Bıkmadan tükenmeden, bağıracağım kadınlarımıza. “Çocuklarımıza geleceğimize lütfen ama lütfen sahip çıkalım!”
               
  Çocuklara yapılan istismara ancak anneler engel olup,  anneler savaşabilir. Çocuklarımız; içeriden ve dışarıdan gelecek kötülüğün bilincinde olamazlar.  Adı başında çocuk… Karşısındakini insan sanıp, doğru sanıp, uçurumdan atıldıklarının farkına varamazlar. Bu nedenle biz annelerin görevi; çocuklarımızı dünyada hiçbir canlı için düşünülmeyen çirkin, yakışıksız, hayasız, duygu ve düşüncelerden korumaktır.  Nasıl ki elimizi sıcak bir ateşin içine lap diye sokamıyorsak, çocuklarımızı dabu kan emici vampir tarzı insanların içine atmayalım!
                 Toplumsal cahilliğe son vermenin ilk adımı, evde başlar.
Evde yaşamsal değerlere sıkı sık sarılı anneler, çocuklarını yetiştirip eğitirken, onların körü körüne kendilerini yok etmesini izleyemezler.
                  Ey anneler(kadınlar); dokuz ay karnınızda taşıdığınız, uykusuz geceler geçirip başını beklediğiniz yavrularınızın bozuk para harcar gibi harcanmalarına lütfen engel olun! Siz koruyamazsanız, onları kim koruyacak?
                                     Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ANNELERE ÇAĞRI
tarih Tarih: 27.03.2016, 22:33 okunma Okunma: 1355
Yorumlar
"Kırk kumaştan yapılmış yamalı bohça gibi, hangi düğümü çeksek diğer parça elimizde kalıyor. " demiş Sevgili Birsen Dinç! HAKLI...!Dikiş Tutmuyor...Her satırında ağladım! Çoçuklar sadece uyurken SUSULUR!Sevgili Birsen Dinç'i duyalım ses verelim haykıralım.Teşekkürler Yüreğine Sağlık!
Tarih: 27.03.2016 - 23:37 | Gönderen: Nevcihan Dinç
Aynen dediğiniz gibi Birsen hanım. Ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline de getirmek de siz kadınların elinde, çocuklarımızı ve geleceğimizi de şekillendirmek yine siz KADINLARI ın elinde...
Tarih: 27.03.2016 - 23:52 | Gönderen: Kazım Karababa
Bence öncelikle toplumun en ücra köşesinden eğitime başlamalı. Kadının yanında öküzlerin zeğitilmesi daha önemli. Eğitilmiş toplumlar ekonomik olarak da daha üst seviyelerde olduklrı için, bu olaylar bilinçli toplumlarda çok alt seviyelerde. yazacak çok şey var ama?
Tarih: 29.03.2016 - 11:08 | Gönderen: selçuk tankaya
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales