Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÇOCUK TACİZLERİNE KATİLLERİNE KARŞI AF(!) BUYURUN…
ÇOCUK TACİZLERİNE KATİLLERİNE KARŞI AF(!) BUYURUN…

                AF(!) buyurun ama kanatsız meleklerimizi, ne kadar koruyabiliyoruz?..
                 Günlerdir içim kan ağlayarak ; öylece tüm duyularım duygularım kör olmuşçasına,  insanlığımdan  bir kez daha utanarak,  gazetelerde, televizyonlarda ve sosyal medyada yorumları, vaadleri, haykırışları, çırpınışları en acısı da tüm bu çırpınışlara karşı, suskunluğu izliyorum. ..
                Paylaşılan görüntülerde  o melek yüzlü çocuklarımızın yüzlerine  bakamadım bile!..  Onların o yaşam dolu gözleri bana bakarken onlar, ”Daha yaşayacak yıllarım var.” derken, “Benim henüz dinlemediğim masallar var.” derken, “Annemin kokusuna daha yeni alıştım.” derken, “Oyuncaklarım beni bekliyor.” derken, “Karanlık bir girdabın içerisinde, anlatılan kötü bir masalın içerisindeki bir karakter olmak istemiyorum.”  çığlıkları, yakarışları vardı o bizlere bakan fotoğraflarda!..  Onların o yakarışları içerisinde, bir kez daha insanlığımdan utandım…
                Evet geleceğimiz olacak olan çocuklarımıza karşı yapılan hunharca tacizlerde, toplumsal suskunluğumuzu izliyorum hala için için yanarak!.. Nerede bizim annelerimiz, nerede bizim babalarımız, nerede bizim kadınlarımız, nerede bizim gençlerimiz, kısacası nerede bizim insanlığımız, nerede?..
                Neredeler;  o olur olmadık her konuda,  yüzlerce binlerce yorum yapan ama  yaşanılan çocuk  tacizlerinde suskun kalan ya da cılız ses çıkaran sivil toplum oluşumlarımız, kuruluşlarımız?..
                Daha dün gibi hala anlağımda kulaklarımda, Özgecan’lar  ve daha nice çocuklarımız için hep beraber tepki verip hep beraber ağlamalarımız…
                Sıradan uyduruk konularda; örneğin bir dizinin final sonunu beğenmeyince  günlerce veryansın ediyoruz da,  Yaradan tarafından bizlere emanet edilen kanatsız meleklerimiz çocuklarımız için toplumsal olarak  neden hala suskunuz, sessiziz?..
“Ateş düştüğü yeri yakar!...” diyenler en büyük yalancıdır!.. Sizce ateşin düştüğü evde geride kalanlar, yaşamına kaldığı yerden devam edebilir mi?..  Annenin, babanın, kardeşlerin ve yakınların ruhsal yapıları kaldığı yerden devam edebilecek mi?
                İçimizde tacize tecavüze maruz kalan çoğu kişi; korkularından,utancından yaşamlarında suskun kalmayı seçerken,
                Hatta  tacizin boyutu son noktaya geldiğinde öldürülenlere ağlarken bizler; toplum olarak en yakın bir seçim öncesinde, seçim vaadi olarak tacizden dolayı içeri girenleri de kapsayacak şekilde, “AF” çığlıkları atanları da alkışlarız, yaşadığımız toplumsal korkunun getirdiği bu suskunlukla ne yazık ki!..
                Sözün bittiği yerde anlaşılan; bu korkularla bu sessizlikle biz, asla güçlü büyükler topluluğu olamayacağız ne yazık ki!...
                O zaman sözüm geleceğimiz olan o insan görünümlü meleklerimiz olan çocuklarımıza: ” Ey tacize, tecavüze uğrayan çocuklarımız, boş yere  bizden bir şey beklemeyin, başınızın çaresine bakın. Çünkü biz güçlü korkakların  sizlerden çok daha önemli  konuları var(?)..
                Yazar Birsen Tankaya Dinç - İstanbul

 

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!..

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÇOCUK TACİZLERİNE KATİLLERİNE KARŞI AF(!) BUYURUN…
tarih Tarih: 26.09.2018, 01:59 okunma Okunma: 5553
Yorumlar
Kardeşim kalemine sağlık. Duyguların duyularımdır. Siyasilere sözüm: Yargıya ne gerek var, siz kendinizi yargının üstünde görüyorsanız...Adalet,hak, hukukun anlamını ben karıştırdım mı?
Tarih: 28.09.2018 - 12:29 | Gönderen: Selçuk TANKAYA
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales