Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CHP MUĞLA ÖRGÜTLERİ AYAKLANDI
CHP MUĞLA ÖRGÜTLERİ AYAKLANDI

                CHP Muğla İl Başkanlığınca anayasa değişikliği teklifine karşı gerçekleştirilen, "Ayağa Kalkıyoruz"  eylemi, ilçe örgütlerinin de katılımıyla bugün ilk kez yapıldı.
                 CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, İlçe Yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları üyeleri bugün saat 16.00’da, Eşref Girginç Parkında bir araya gelerek, 2 dakikalık ayağa kalkma eylemi gerçekleştirdiler.

                CHP Muğla İl Başkanlığından eylemle ilgili yazılı yapılan açıklamada; “Muğla’da CHP'liler, TBMM’de ilk tur oylaması biten ve Başkanlık sistemini içeren anayasa değişikliği teklifine karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla "Ayağa Kalkıyoruz" eylemi gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri   ve çeşitli sivil toplum örgütleri, tüm Türkiye'yi Ocak ayının 16'sında saat 16.00'da, 17'sinde saat 17.00'de, 18'inde saat 18.00'de "Ayağa Kalkıyoruz" eylemi yapması için çağrıda bulundu.
                Sosyal medyadan duyurusu "Nerede olursan ol, İçeride, dışarıda, derste, sırada, hep beraber diktaya karşı ayağa…!" sözüyle yapılan anayasa değişikliği farkındalık eylemine, Muğla’dan da destek geldi.
                3 gün sürecek eylemin ilk gününde CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkcıoğlu Başarır, Menteşe Kadın Kolları Başkanı Sema Gençoğlu ve partililer İl merkezinde ziyaret ettikleri kafelerde saat 16.00'da oturdukları yerden kalkarak, 2 dakika ayakta bekledi.  Vatandaşları da eyleme destek olmaya davet ettiler ve Halka anayasa değişikliğinin “diktatörlük” getirdiğini anlattılar. Halk da eyleme destek verdi.
BİZLER CUMHURİYET REJİMİNİ KORUMAK İÇİN SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ
                Eylem sonrası konuşan İl Başkanı Mürsel Alban; ‘‘Ayağa Kalkıyoruz eylemi ile 18 madde ile meclisten geçirilmeye çalışılan adına Başkanlık dedikleri dikta rejimine karşı vatandaşlarımızı bilgilendirmek, farkındalık yaratmak, Ülkemizin geleceği için, Demokrasi için, Laiklik için, Cumhuriyet için, özgürlüklerimiz için Ayağa kalkıyoruz ve Mecliste mücadele eden Milletvekillerimize destek oluyoruz. Bizler itaat et rahat anlayışlı ile değil, ‘‘ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’’ anlayışı ile hareket ediyoruz. Getirilmek istenen Anayasa dikta rejimidir, bizler Cumhuriyet Rejimini korumak için sonuna kadar direneceğiz.’’ dedi.
                Açıklamada ayrıca; ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘‘Ayağa Kalkıyoruz’’ eylemi; ayın 17'sinde saat 17.00'de, 18'inde saat 18.00'de devam edecek.” denildi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

CHP MUĞLA ÖRGÜTLERİ AYAKLANDI
tarih Tarih: 16.01.2017, 21:17 okunma Okunma: 930
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales