Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR “SAĞLIKTA ŞİDDETE SON!”
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR “SAĞLIKTA ŞİDDETE SON!”

            CHP Muğla Milletvekili Prof Dr Nurettin Demir, Türk Tabipler Birliği’nin Ankara’da gerçekleştirilen 66. Büyük kongresine katıldı.
            Türk Tabipler Birliği Başkanlığı yapan Füsun Sayek’in kızı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile birlikte yeni dönem TBMM’de yer alan CHP’li 21 doktor milletvekili de kongrede yer aldı.

            Ankara Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongre, şiddet sonucu ölen sağlık çalışanları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Açılış konuşmasını TTB Genel Başkanı Beyazıt İlhan yaptı. 25. Dönemden umutlarının büyük olduğunu belirten İlhan, “hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sorunları için milletvekillerimizle birlikte çalışmak istiyoruz. Özellikle sağlıkta şiddetin sonlandırılması için 25. Dönemden beklentilerimiz var” dedi. CHP adına konuşma yapan Selin Sayek Böke de konuşmasında; anne ve babasının üyesi olduğu bir birliğin toplantısında olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi. TBMM’de CHP olarak hekimler ve sağlık çalışanları için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Böke, “bu dönemde nitelikli sağlık hizmetinin sağlanması, hekimlerin mesleklerini severek yapmaları için mücadele edeceğiz” diye belirtti. Kongre katılımcıları ve CHP milletvekilleri kongrede, sağlıkta şiddet sonucu ölen meslektaşları için kongre salonunun önünde bir basın açıklaması yaptı. Geçtiğimiz günlerde Samsun’da öldürülen Dr. Kamil Furtun’un da anıldığı eylemde, sağlıkta şiddetin son bulması yönünde konuşmalar yapıldı. Kongrenin de ana vurgusu olan sağlıkta şiddet için sık sık “Sağlıkta Şiddete Son” sloganları atıldı. AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR “SAĞLIKTA ŞİDDETE SON!”
tarih Tarih: 05.07.2015, 00:19 okunma Okunma: 1073
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales