Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CHP MUĞLA: ”ADI VARLIK FONU SONU YOKLUK!”
CHP MUĞLA: ”ADI VARLIK FONU SONU YOKLUK!”

                CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Varlık Fonuna devredilen kurumların denetlenemez hale geldiğine dikkat çekerek; “15 yıllık AKP iktidar, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini kararttı, içtiğimiz çayın bile tadını bırakmadı!..” dedi.
                CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban yazılı yaptığı basın açıklamasında; “Ülkemiz ne yazık ki çıkarılan Kanun Hükmünde kararnamelerle yönetilir hale geldi. Bir gecede Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımları, milli kuruluşları, paha biçilemez değerleri devredilebilir, denetlenemez hale getirildi. Adına Varlık fonu dedikleri yöneticilerinin tamamı yandaş olan Varlık Fonu ile devletin bankaları, postanesi, madenleri, kazanan kurumları gözden çıkarıldı.
               
Atatürk devrimlerini, Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarını bir türlü içine sindiremeyenler iktidara geldiklerinden itibaren özelleştirme adı altında ülkemizin milli kaynaklarını neredeyse bir yıllık kazançlarına elden çıkardılar. Tüpraş, Türk Telekom, Petkim, Tekeli satan birçok bankayı özelleştiren bu iktidar şimdi de Varlık Fonu diye bir kurum icat ederek elde kalan, ekonomiye gelir sağlayan son kaleleri de bu fona aktardı.
               
Bu kurumlarımız; Ziraat Bankası, Türkiye Petrolleri, PTT, BOTAŞ, Borsa İstanbul, Türksat, ETİ Maden, Çaykur, Türk Telekom’daki Hazine’nin yüzde 6.68’lik hisse Bakanlar Kurulu kararıyla bir süre önce kurulan Varlık Fonu’na devredildi. Türk Hava Yolları (THY) ve Halkbank'ın da Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nin sahip olduğu payların özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak Türkiye Varlık Fonu'na devredileceği açıklandı. Ayrıca, Savunma Sanayi Destekleme Fonu’nun 3 milyar lirası da 3 ay süresince Fon’un kullanımına açıldı. Daha önce Fon’a Milli Piyango ve şans oyunları devredilmişti.
                Cebimizdeki üç kuruş paraya vergilerle göz diken, içtiğimiz çayda tat bırakmayan, çiftçimizin bankasına el atan, bizlere dünyanın en pahalı yakıtını satan, ülkemizin kazanımlarını birkaç yandaşın yönettiği kuruma devreden bu hükümet ülkeyi yönetememekte, ekonomiyi de iflasa sürüklemektedir.
                 Referandum öncesi milletimize cici görünmeye çalışmak için küçük vergi indirimleri yapan hükümet referandum sonrası için de bütün kararları tek adama devretmenin hesabını yapmaktadır.
                    Oysa Türkiye Cumhuriyeti bir gecede çıkarılan kanun hükmünde kararnameler ya da bir kişinin ağzından çıkacak kararlar ile yönetilemez.
Türkiye Cumhuriyeti Türk Milletinin demokratik yöntemlerle meclise gönderdiği milletvekilleri ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir anlayışı ile yönetilir. Bütün bu yaşananlardan sonra bir gecede milli değerlerimizin elden gitmemesi için, çocuklarımızın geleceği için, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için herkesin HAYIR demesi gerekiyor.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

CHP MUĞLA: ”ADI VARLIK FONU SONU YOKLUK!”
tarih Tarih: 07.02.2017, 15:42 okunma Okunma: 954
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales