Marmaris Bülten
GÜLLÜK’TE BİR GÜZEL SEVENLERE ÖZEL… MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CHP’Lİ ALBAN: TURİZM FİRMALARINI HARACA BAĞLADILAR!..
CHP’Lİ ALBAN: TURİZM FİRMALARINI HARACA BAĞLADILAR!..

                CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, turizmin tanıtımına katılım payı adı altında turizm işletmelerinden alınacak paya karşı gelerek, “Devlet hazinesini savurganca harcayıp para bırakmayan AKP iktidarı, şimdi de gözünü turizmcinin ekmeğine dikti. Otellerin ciroları üzerinden haraç alınacak” dedi. 
                AK Parti milletvekilleri tarafından TBMM’ye sunulan kanun teklifiyle, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kuruluyor. Ajansın bütçesini, turizm firmalarından toplanacak para oluşturacak. Türkiye genelindeki tüm turizm işletme belgeli işletmelerden alınacak pay, binde 7,5 olarak belirlendi.
                CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, kurulacak Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının Anayasaya aykırı olduğuna dikkat çeken basın açıklaması yaptı.
                “Kurulacak olan tanıtım ajansı Sayıştay denetimine ve Kamu İhale Kanununa tabi olmaması nedeniyle Anayasa’nın ikinci maddesinde belirtilen ‘hukuk devleti’ olma ilkesine tamamen aykırıdır.” diyen Milletvekili  Alban, “Sayıları yaklaşık 15 binin üzerindeki turizm işletme belgeli otel, restoran, eğlence merkezi gibi işletmelerin yıllık cirolarının üzerinden "turizm katılım payı" adı altında ek vergi alınması sektörü dinamitlemek demektir” dedi.
                Alban açıklamasında ayrıca:”Turizm işletmelerinin sezon sonu karı ortama yüzde 5'tir. Hiçbir firma bu ağır yükü kaldıramaz, bu ağır yükü taşıyamaz. Firmaların yarısından çoğuna icra gelir. Bu işin sonunda firmalar kapıya kilit vurur, binlerce turizm emekçisi işsiz kalır.
                Kanun teklifinin, üyesi olduğum Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu görüşmelerinde ısrarla turizm işletmelerinden alınacak payın binde 1'i geçmemesini söylememize rağmen AKP'li üyelerin oylarıyla bu önerilerimiz ret edildi.
                Bu kanun teklifi devleti şirket gibi yönetme zihniyetinin ürünüdür. Devlet vatandaşından kar etmez, vatandaşına hizmet eder. CHP olarak bu anayasaya aykırı teklife tümüyle karşıyız. Biz turizmcinin ve turizm emekçisinin yanındayız.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

CHP’Lİ ALBAN: TURİZM FİRMALARINI HARACA BAĞLADILAR!..
tarih Tarih: 11.07.2019, 21:40 okunma Okunma: 538
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales