Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CHP'DE BİR YENİ DÖNEM DAHA
CHP'DE BİR YENİ DÖNEM DAHA

            Son kurultayının ardından CHP'nin hemen önüne "yeni"yi koyanların günüydü dün ve önceki gün.

            Dediler ki "Muharrem İnce kendinden beklenenin çok çok üzerine çıktı, CHP'de Kılıçdaroğlu eskiden olduğu kadar rahat olamaz." Bunu iki sebebe bağladılar. Birincisi Muharrem İnce'nin bu oy oranı ile PM'de etkili olabileceği, diğeri ise PM'de etkili olmasa bile yönetim koltuğunda rahat oturtmayacağı. Öncelikle belirtmeliyim ki İnce akıllı bir adam. Genel Başkan seçilebilmiş olsaydı oy oranında "anlamlı" bir artışa neden olabilirdi. Fakat olmadı. Bence, neticesi dün alınan bir önceki günkü PM seçimlerinin son yapılanların ardından çok da bir önemi yok. Tamam, parti yönetimindesiniz ama en çok etkili olmanız gerektiği seçimlerde söz sahibi değilsiniz. Hatırlıyorsanız, yerel seçimlerde ayyuka çıkan ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde herkesin gözüne gözüne çakılan PM sorunu sürecek gibi. Hepimiz serzenişlerden haberdar olduk. PM üyeleri değil miydi cumhurbaşkanı adaylarını gazetelerden, televizyonlardan öğrenen?

            Umarım yönetim, bu yeni buluşunu yeni dönemde de sürdürmez. Sonuç olarak İnce PM'de etkili olmuş olsaydı dahi yönetim üzerinde pay iddiası olamayacaktı, zira son iki seçim partinin PM ekarte edilerek yürüyebileceğini göstermişti.

            Gelelim dün sabah açıklanan sonuçlara...

            İzmirliler’e başarı diliyorum, tebriklerimi sunuyorum. İzmirli vekiller zaten alışık oldukları parti yönetiminde umarım yeni dönemde de başarılı olur ve galibiyetle sonuçlanan seçimlerin altına imzalarını atarlar. Çok bir şey söylemenin de anlamı yok ama Birgül Ayman Güler ve Emine Ülker Tarhan gibi önemli isimlerden oluşan muhalif grubun kaybedilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Bunlar iktidara yaptıkları muhalefet ile partiye çokça kazandırmış konumdalar. Zira İnce de.
            Gördükleri başarısızlık karşısında susmamış olmaları, kötü ilan edilmeleri gerektiği anlamına gelmez. Parti bu değerleri tekrar kazanmalı. Öte yandan sol anlayış tekrar partide egemen olmalı. Gerçek ve sağlam muhalefet için Kılıçdaroğlu yeni yollar aramalı. Kurtuluş kesinlikle "berdel" tarzı sağdan evlilikler değil, partinin 6 oka ve onun getirdiklerine sahip çıkmasından geliyor.

            Önümüzde genel seçimler var, Kılıçdaroğlu'nun yeni dönemdeki tercihlerinin neticesini almak için çok da fazla beklemeyeceğiz. İyi haftalar…
                                                                                                                                          Ömer Dinçer                                                                   Yenigün Gazetesi Yazarı

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

CHP'DE BİR YENİ DÖNEM DAHA
tarih Tarih: 08.09.2014, 00:00 okunma Okunma: 887
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales