Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÇALTIÖZÜ MAHALLE MUHTARI ÇÖZÜM MERKEZİ OLDU
ÇALTIÖZÜ MAHALLE MUHTARI ÇÖZÜM MERKEZİ OLDU

            Muğla’nın Seydikemer ilçesi Çaltıözü mahallesi Muhtarlığı, ilk kez düzenlediği istişare ve değerlendirme toplantısında, geçen 1 yılı değerlendirdi.
             Bugüne kadar mahallelerde  pek de görmeye alışık olunmayan toplantıya; Merkez Cami İmam Hatibi Emrullah Boğa, Çobanlar Muhtarı Turgay Keskin, Çaltıözü  ve Çobanlar Şehit Er Ramazan Bilgiç İlkokulu Müdürü Şemsettin Güngör ,Okul Aile Birliği Yöneticileri, Çaltıözü esnafları ve çok sayıda mahalleli katıldı.

            Köy kahvehanesinde yapılan toplantının başında köy ve mahalle arasındaki farklılıklarla ilgili kısa bir konuşma yapan Merkez Cami İmam Hatibi Emrullah Boğa, çok yakın bir tarihte camide kuran kursunu hayata geçireceklerini kaydetti.  
            30 Mart Seçimleri’nden bu yana geçen süreyi değerlendiren Çaltıözü Muhtarı Muhsin Alaşan, “Seçimden sonraki 1 - 2 aylık sürede belediyenin oturma faslı şeklinde geçti ve daha sonra 7 ay gibi aktif bir çalışma süresi yaşadık. Yanlış hatırlamıyorsam 7’inci ayın 7’isinde belediye başkanımız Yakup Otgöz bizleri ziyaret etti. İşte o zamanlarda köylere 5-10 yıl belediyeden hizmet gelmez deniyordu. Biz sürekli olarak belediyeye ihtiyaçlarımızI bildirdik, sürekli mahallemize bir şeyler almaya çalıştık. Yolların yapımına başlamadan önce belediyemizden haritacı talep ettik ve yapılacak yolların kadastrol sınırlarını çizdirip yol yapımına öyle başladık. Bu gün baktığımızda mahallemiz sınırları içerisinde yer alan 20 sokağın stabilize işlemi gerçekleşti, Şehit Ramazan Bilgiç Caddesi de parke ile kaplandı. 2015 yılında da yine yol çalışmalarımız olacak. Seçimden sonra önce acil ihtiyaçlarımızı giderdik, acil olmayanları biraz daha ileriye erteledik. Mesela anons sistemimizi yaptırdık. Köylümüzün odun ihtiyaçlarını giderdik. Odun alamadım diyen arkadaşımız varsa bize bildirsin. Milli Eğitim taşımasındaki sıkıntıları gidererek ulaşım sorununu çözdük. Kurulacak mermer ocağı ile ilgili itirazlarımızı gerekli mercilere bildirdik. Tüm bunların yanı sıra çocuk parkı, beton baks köprü gibi ihtiyaçlarımızı belediyeye bildirdik. Mahallemizde ayrıca hocamız da söyledi camide kuran dersleri ile Halk Eğitim Merkezine bağlı çeşitli kurslar açmayı hedefliyoruz” dedi.
          İlk kez yapılan toplantı sonrasında, yılda iki kez bu tür toplantı yapılması kararı alındı. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

ÇALTIÖZÜ MAHALLE MUHTARI ÇÖZÜM MERKEZİ OLDU
tarih Tarih: 05.01.2015, 00:58 okunma Okunma: 1159
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales