Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Çakmur ve İşçi Partisi CHP'yi zorlayacaktır
Çakmur ve İşçi Partisi CHP'yi zorlayacaktır

                                    Dün Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İzmir siyaseti üzerine sohbet etme fırsatı buldum.
                                 Geniş bir yazı ile yarın size aktarmadan önce bugün Deniz Kezer imzalı Yüksel Çakmur ve İşçi Partisi temalı haberden konuşalım istiyorum. CHP'de çok önemli görevlerde bulunmuş Yüksel Çakmur'u yaşı küçük olanlar Basmane Çukuru'ndan hatırlar. 50 yıllık iyi bir siyasetçidir Çakmur. Bakanlığı ve belediye başkanlıkları dönemlerinde çok iyi işlerin altına imza atmış, önemli hizmetleri İzmir Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla İzmirlilere ulaştırmıştır. Dediğim gibi bunu pek çoğumuz biliyoruz.
Bilmediğimiz sadece Binali Yıldırım ve Aziz Kocaoğlu arasında geçer gibi gördüğümüz yarışta Yüksel Çakmur faktörünün İzmir seçimlerine nasıl yön verebileceği. İşçi Partisi'nin İzmir'de siyasete nasıl etki ettiğini, Cumhuriyet mitingini ile bu yıl düzenlenen ve 1 milyon insanın AKP aleyhine slogan attığı son mitingteki payından yola çıkarak İzmir'de yarışın sadece AK Parti ve CHP arasında olmayacağını iddia ediyorum. Bu hafta içinde İşçi Partisi adayını İzmirlilere duyuracak. Ankara'da son 1 haftanın konusu olan Yüksel Çakmur'un İşçi Partisi'nden İzmir adayı olacağı hususunda. İddia o kadar çok dilleniyor ki arkadaşım Yüksel Çakmur ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen ile konuşuyor. Verilen demeçlerden bir dirsek temasının olduğu anlaşılıyor. “AKP'nin yenilmesi için solda birlik şart” görüşünde birleşmişler. Evet sol tek başına değil birlik içerisinde seçime girmeli. Ama Tugay Şen'in Ali Engin'e yaptığı birlik çağrısı henüz cevap bulmamış. CHP İl Yönetimi'nin çağrıyı önemsemediğinden mi yoksa cevap için henüz zaman var mı bilemiyorum ama İşçi Partisi'nin çok ciddi bir güç kazandığı dönemde bu çağrının hemen yanıtlanmaması bence dev bir hata. Son 10 yılda CHP'den İşçi Partisi'ne doğru gerçekleşen kopuşları düşünecek olursak gerçekten büyük bir hata.

                                Ali Engin'in altına imza attığı hatayı geçelim. Diyelim ki CHP'den kopuşların önemli bir nedeni olan Aziz Kocaoğlu'na çok güveniyor CHP. Bu gibi bir durumda İşçi Partisi'nin B planı hem Aziz Kocaoğlu'nu hem de CHP'yi İzmir'de Binali Yıldırım’ın karşısında çok zor bir duruma sokar. Şayet bu hafta içinde İşçi Partisi İzmir Büyükşehir adayı Yüksel Çakmur olarak açıklanırsa Binali Yıldırım'ın tüm olumsuzluklara rağmen çok zor gibi görünen Büyükşehir koltuğuna oturabileceğini düşünüyorum. Bence sağdan isimleri partinin adayı olarak göstermekten çekinmeyen CHP'nin Yüksel Çakmur gibi güçlü bir isimden ve son dönemlerin en flaş partisi olan İşçi Partisi'nden çekinmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerisi Ali Engin ve Kemal Kılıçdaroğlu'na kalmış.

                 İzmir'de seçim nasıl kaybedilir diye soracak olursanız...

                 İşte tam da anlattığım gibi.

                 Unutmadan, Ersu Hızır bugün koltuğuna oturuyor. Onu da yazacağız.

                     Eyüphan Gündodu
                 Yenigün Gazetesi Yazarı 

YENİ YILA KAZANARAK GİRMEK
İSTER MİSİNİZ?.. Tıklayın!

http://www.marmarisbulten.com/Haber/YENi_YiL_KUTLAMALARi_2014/

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
 
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Çakmur ve İşçi Partisi CHP'yi zorlayacaktır
tarih Tarih: 24.12.2013, 23:40 okunma Okunma: 1327
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales