Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BUZAĞI YILINDA MİLAS GÜZELLERİ SU MAYA VE SİMGE
BUZAĞI YILINDA MİLAS GÜZELLERİ SU MAYA VE SİMGE

                 Milas Süt Birliği ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Dişi Buzağı Güzellik Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
                Milas Süt Birliğinden verilen bilgiye göre; Muğla’nın Milas ilçesinde Perşembe günü ( 8 Mart 2018) açılışı yapılan 9. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında düzenlenen Dişi Buzağı Güzellik Yarışmasına, 12 yarışmacı buzağı katıldı.

                Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, İlçe Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı  ve çok sayıda çiftçinin izlediği yarışmanın jüri üyeliğini Milas Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekimler Gülşah Tok, Gökhan Altun ve Ziraat Mühendisi Zooteknist Selçuk Öztuna yaptı.
                Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin yarışma öncesi yaptığı konuşmada, “Milas Süt Birliği olarak buzağı güzellik yarışmasını, 5 yıldır gerçekleştiriyoruz. Amacımız buzağılarımızı korumak, koruyucu bakımlarına ve yaşatma konularına dikkat çekmektir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca 2018 yılı buzağı yılı ilan edildi. Ailemizde nasıl ki geleceğimiz olan çocuklarımıza özen gösteriyor, barınma, eğitim ve sağlık gibi ihtiyaçlarını gideriyorsak, çiftliğimizin geleceği olan buzağılarımıza da çok iyi bakmamız lazım. Bugün yaşanan et sorununun buzağı ölümlerinden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bizler üreticiler olarak buzağılarımıza zamanında koruyucu aşılarını yaptırıp daha iyi koşullarda bakarsak et ve süt konusunda sıkıntılarımız olmayacaktır.” dedi.
                Söz alan Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal da buzağı ölümlerine dikkat çekerek, üreticilerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi verdi.

                Yarışmaya katılan 12 buzağı arasından Deniz Çelik’e ait Su isimli buzağı birinci, Olcay Kaya’ya ait Maya isimli buzağı ikinci, Mehmet Akça’ya ait Simge isimli buzağı da üçüncü oldu. Birinciye 2 bin 500 liralık ödülü Milas Kaymakamı Eren Arslan, ikinciye 2 bin liralık ödülü Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, üçüncüye bin 500 liralık ödülü Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin tarafından verildi. Sıralama dışı kalan 9 buzağıya da 1000 liralık teselli ödülü verildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

BUZAĞI YILINDA MİLAS GÜZELLERİ SU MAYA VE SİMGE
tarih Tarih: 10.03.2018, 22:06 okunma Okunma: 748
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales