Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİRİN ÇİÇEKLERİ MUĞLA’YI RENKLENDİRİYOR
BÜYÜKŞEHİRİN ÇİÇEKLERİ MUĞLA’YI RENKLENDİRİYOR

                Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl başlatılan “Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretimi” projesi kapsamında,  Beyobası üreticilerinin yetiştirdiği çiçekler Muğla’yı renklendiriyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretimi Projesinde; Köyceğiz İlçesi Beyobası Mahallesi’nde üretilen süs bitkilerinin Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine dağıtımı tüm hızıyla devam ederken, Beyobası üreticileri tarafından yaz sezonu üretimi olarak 1.670.000 adet üretilen süs bitkilerinin Muğla İli genelinde park, kavşak ve refüjlerde dikimleri sürüyor.

                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün verdiği bilgide; ”Yıllardır diğer illerden aldığımız mevsimlik süs bitkilerini Muğla’mızda üretmek en büyük hayalimizdi. Büyükşehir Belediyesi ünvanı kazanmamızın ardından başlattığımız tarımsal projelerimizin başında, Alım Garantili Üretim Projemiz vardı. Hem Muğla tarımına yeni bir sektör kazandırmak, hem de Muğlalı üreticimizin kazanmasını sağlamak amacıyla bu projemizi başlattık. Pilot uygulama bölgesi olarak seçtiğimiz Beyobası’nda faaliyet gösteren S.S. Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile imzaladığımız üretim protokolünün ardından hız kazanan üretim çalışmaları sonucu, üretilen 1.670.000 mevsimlik süs bitkisini Muğla’nın park ve yollarında görmenin gururunu yaşıyoruz. Zamanla tüm Muğla’ya yaymayı planladığımız Alım Garantili Üretim Projemize katılan tüm ilçe belediyelerimize, Büyükşehir Belediyemiz ve Beyobası üreticileri adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

BÜYÜKŞEHİRİN ÇİÇEKLERİ MUĞLA’YI RENKLENDİRİYOR
tarih Tarih: 24.06.2015, 15:25 okunma Okunma: 856
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales