Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİRDEN KAÇAK HAFRİYATA MERKEZİ TAKİP
BÜYÜKŞEHİRDEN KAÇAK HAFRİYATA MERKEZİ TAKİP

                Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından “Hafriyat Yönetim ve Takip Sistemi” yazılım uygulaması hayata geçiriliyor.
                 Uygulamada
; ilçe belediyeleriyle entegre bir şekilde çalışılarak, il genelinde çevre için büyük bir sorun teşkil eden kaçak hafriyat dökümünün önüne geçilecek.

                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre;  Hafriyat Yönetim Sistemi ile İl genelinde hafriyat işlerinin kayıt altına alınması, yasal belgelerin mevzuata uygun düzenlenmesi, döküm sahalarının yönetilmesi, diğer sistemlerle entegrasyonun sağlanması ve gelişmiş raporlama ile hızlı veri erişimin sağlanması hedefleniyor.
                Yazılım sisteminde ilçe belediyelerinin merkez yazılımla entegre şekilde çalışabilmelerine sağlayan İlçe Belediye Modülü bulunuyor. Bu modül ile ilçe belediyeleri izin bilgileri merkez tarafından onaylanmış olan firma ve araçlar için kendi hizmet alanlarında bulunan hafriyat operasyonları için “Hafriyat Taşıma Kabul” belgeleri düzenleyebiliyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray verdiği bilgide; “Büyükşehir Belediyesi olarak yetki ve sorumluluk alanlarımız dahilinde kaçak hafriyat dökümünü engellemek için çalışmalar yapıyoruz. “Hafriyat Yönetim ve Takip Sistemi” yazılımı ile birlikte ilçe belediyelerimiz ile entegre bir şekilde çalışarak il genelinde çevre için büyük bir sorun teşkil eden kaçak hafriyat dökümünün önüne geçeceğiz. “Çevre Dostu Muğla” için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

BÜYÜKŞEHİRDEN KAÇAK HAFRİYATA MERKEZİ TAKİP
tarih Tarih: 09.12.2015, 02:12 okunma Okunma: 916
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales