Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİR’DEN EV VE SÜS HAYVANI SATICILARINA EĞİTİM
BÜYÜKŞEHİR’DEN EV VE SÜS HAYVANI SATICILARINA EĞİTİM

                5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa göre, ev ve süs hayvanı satış yeri sahibi veya sorumlu yöneticilerinin; almakla yükümlü oldukları sertifika için verilen eğitim programı çerçevesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ev ve Süs Hayvanları Satışı Yapan veya Yapacak Olanlara Yönelik Sertifikalı Eğitim Programı’nda, 33 kursiyere sertifikaları verildi.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Eğitim programına; Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Veteriner Hekimler Ferit Kılıç, Görkem Gürkan, Muğla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Aydın Karatepe; Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü temsilcisi Veteriner Hekim Mükremin Şahin katıldı.
                 Kursiyerlere, Ev ve Süs Hayvanlarının Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmelik”, “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği”, “Ev Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi”, “CITES sözleşmesi” ve “Hayvanların davranışları, beslenmeleri ve bakımları” hakkında eğitim verildi. Sertifikalı eğitim programına Muğla, İstanbul, Hatay ve İzmir’den 33 kursiyer katıldı.
                                  Sertifika töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün;Ülkemizde ve Muğla’da sokak hayvanları konusunda bazen çok duygusal yaklaşım ve hassasiyetler gösterilerek olumsuz eleştiriler gelebiliyor. Bu konu sadece belediyeleri değil bütün vatandaşları da ilgilendiriyor. Hayvanları koruma kanunu içerik olarak yetersiz ve kaotik bir ortam yaratıyor. Hiçbir Avrupa ülkesinde bu kadar sokak hayvanı yok. Bunun nedeni kanun gereği sokak hayvanına gerekli işlemleri yapıldıktan sonra aldığınız yere bırakmanız gerekiyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak sadece 2014 yılında 329 sokak hayvanını sahiplendirdik ve yeni yuvalarına kavuşturduk. Başka bir çözüm yolu da bütün hayvanlara takılacak bir çiple hayvanların kime ait olduğu bilinmeli ve sorumluluk hayvan sahiplerinde de olmalı. Bu konuda ev ve süs hayvanları satışı yapan sizlere de görevler düşüyor. Hayvan sahibi olmak isteyenleri bunları anlatmalısınız, uyarmalısınız.” dedi. Golden Bülten AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

BÜYÜKŞEHİR’DEN EV VE SÜS HAYVANI SATICILARINA EĞİTİM
tarih Tarih: 24.02.2015, 00:02 okunma Okunma: 910
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales